API: Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na svou digitalizaci

07.07.2023 13:21 | Tisková zpráva

Pro žadatele je ve výzvě OP TAK připraveno půl miliardy korun.

API: Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na svou digitalizaci
Foto: API
Popisek: Agentura pro podnikání a inovace, logo.

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila příjem žádostí o dotace ve výzvě Digitální podnik – Virtuální podnik. Malé a střední podniky mohou žádat o podporu na svou digitalizaci. Výzvu vyhlásilo 19. dubna 2023 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP TAK. Žádosti bude API přijímat až do 2. listopadu 2023. Pro žadatele je připraveno celkem půl miliardy korun.

Cílem výzvy je podpořit zvyšování digitální úrovně malých a středních podniků. „Podnikatelé mohou finanční podporu využít na nákup a zavádění pokročilých nevýrobních digitálních technologií a služeb, které povedou k vyšší automatizaci, digitalizaci či efektivnějšímu propojení firemních procesů. Firmy tak mohou zvýšit funkčnost výrobku, rozvíjet on-line služby, modernizovat postupy nebo přejít na obchodní modely založené na vynechání zprostředkovatelů u výroby zboží a poskytování služeb,“ uvádí Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zdravotníci

Já s vámi souhlasím, že si zdravotníků máme vážit a rozhodně jsem proti jejich dehonestaci jen proto, že nejsou očkovaní. Ale kdo je vlastně chce označovat za riziko? A jak jako? To budou mít někde na jmenovce či jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Světlo, mladé stromky a nový les nad Ostrovem u Macochy

13:34 Lesy ČR: Světlo, mladé stromky a nový les nad Ostrovem u Macochy

Bezmála hektar lesa ve stráni nad Návesním rybníkem v Ostrovu u Macochy v Moravském krasu letos obno…