ASORKD: Připomínky k novele zákona o ochraně památkového fondu

26.10.2015 16:08

Význam propojení stavebního zákona se zákonem o ochraně památkového fondu a zákonem o veřejných zakázkách

ASORKD: Připomínky k novele zákona o ochraně památkového fondu
Foto: Archiv PR
Popisek: Pavel Ries

Vládu čeká projednání novely stavebního zákona a novel stavebního zákona a novely zákona o veřejných zakázkách. Naše asociace zpracovala připomínky k novele zákona č. 20/1987 o ochraně památkového fondu. V části týkající se architektonického dědictví zdůrazňujeme souvislost a nezbytnost vzájemného propojení všech těchto tří zákonů - stavebního, památkového a tím i zákona o veřejných zakázkách.

Požadujeme jedinou územně plánovací dokumentaci pro památkově chráněná území, zpracovanou podle územního plánu zóny (stavebního zákona), zahrnující požadavky památkové ochrany. Dosavadní dvojí územně plánovací dokumentace – plán ochrany území (případně samostatný regulační plán) a plán územní - vyžaduje následnou koordinaci obou dokumentů, nezaručuje jednoznačný výstup a tím otevírá možnosti pro korupci. Jednotná závazná územně plánovací dokumentace, zpracovaná možnosti pro korupci. Jednotná závazná územně plánovací dokumentace, zpracovaná možnosti pro korupci. Jednotná závazná územně plánovací dokumentace, zpracovaná možnosti pro korupci. Jednotná závazná územně plánovací dokumentace, zpracovaná možnosti pro korupci. Jednotná závazná územně plánovací dokumentace, zpracovaná v podrobnosti, která by umožnila nahrazovat územní rozhodnutí (zóna, m 1:1000), zpracovaná na základě kvalifikovaných rozborů stavu území z hlediska památkové ochrany, je naopak jediným prostředkem schopným potlačit korupci v této významné oblasti silně rozšířenou.

Poskytovala by investorovi podklad již pro investiční záměr a zabránila by komerčnímu zneužívání chráněných území a systematickému ničení památkových hodnot.hodnot.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Neurochirurgové ze svaté Anny odoperovali jubilejního pacienta

20:27 FNUSA: Neurochirurgové ze svaté Anny odoperovali jubilejního pacienta

Operace nádoru mozku, kdy je pacient při vědomí, s lékaři hovoří a provádí různé úkoly monitorující …