AV ČR: Nanoškola 2017 pro talentované zájemce o chemii, fyziku a biologii

19.08.2017 16:18

Již po osmé otevírají vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského před koncem prázdnin své laboratoře a učebny středoškolským zájemcům o chemii, fyziku a biologii.

AV ČR: Nanoškola 2017 pro talentované zájemce o chemii, fyziku a biologii
Foto: cas.cz
Popisek: Akademie věd ČR - logo

Od 21. do 25. srpna se tři desítky středoškoláků stanou na týden posluchači prázdninové školy na téma nanomateriály a nanotechnologie, v rámci které se prostřednictvím ukázek praktických měření v laboratořích, workshopů a exkurzí seznámí se zajímavými vědeckými tématy, která ústav řeší.

Série přednášek nabídne například pohled do problematiky přípravy nanomateriálů pro různé technologické procesy včetně ochrany životního prostředí a památek (např. zeolity, TiO2, nanočástice kovů), či nanomateriálů na bázi uhlíku využitelných v elektronice, energetice aj. oborech. Prostřednictvím desítky praktických měření v laboratořích (např. elektronový mikroskop; různé lasery; mikroskopie AFM; analýza dechu metodou hmotnostní spektrometrie SIFT-MS; příprava a charakterizace nanočástic stříbra aj.) se posluchači školy seznámí se zajímavými moderními metodami, jejich přístrojovou technikou a s odborníky, kteří v těchto oborech vědecky pracují a bádají.

„Naším cílem je představit některé obory fyzikální chemie a směrovat tak středoškoláky nadané na přírodní vědy ke studiu fyzikálních a chemických oborů na vysoké škole a u některých potom i ke kariéře vědce. Z každé letní školy se nám jich po prázdninách několik objeví v našem ústavu na stážích,“ vysvětluje záměr Michal Fárník, zástupce ředitele pro vzdělávání – proč školu každoročně ústav pořádá právě pro středoškoláky, .

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

22:20 ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima dne…