Adventní kalendář Opery Národního divadla a Státní opery

25.11.2020 10:35

Netradiční projekt, na kterém se podílejí jak operní sólisté, tak členové orchestrů a sborů Opery Národního divadla a Státní opery, vzniká právě v těchto dnech v Praze.

Adventní kalendář Opery Národního divadla a Státní opery
Foto: Národní divadlo
Popisek: Národní divadlo
reklama

Natáčí se na různých místech všech tří historických budov naší první operní scény. Adventní kalendář Opery je plný hudebních překvapení – tedy nejen koled a obvyklých písní či skladeb s vánoční a adventní tematikou. Uvidíte a uslyšíte opravdové hudební skvosty.

Všichni zúčastnění umělci chtějí tímto krásným počinem v současné nelehké době povzbudit nejen své příznivce, ale všechny, kteří hudbu vnímají jako jeden z pilířů svobody ducha. „Jsem velmi hrdý na všechny naše sólisty i členy obou uměleckých souborů za spolupráci na tomto díle, které jistě bude v nadcházející adventní době každodenním milým dárkem“, říká Per Boye Hansen, umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery.

Na první ochutnávku ze série hudebních videí se můžete těšit už tuto neděli – 29. listopadu, v době prvního adventu. Od 1. prosince až do Božího Hodu pak bude každý den nachystán jeden hudební „bonbónek“. Videa bude možné sledovat na Facebooku, Instagramu a kanálu YouTube Opery Národního divadla. Režie celého projektu se ujala zkušená divadelní režisérka Magdalena Švecová, videa natočil italský kameraman Marco Chiodi a program vytvořil dramaturg Opery, Beno Blachut. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ochránci přírody v nejcennějších partiích Jeseníků posilují strážní službu

17:59 AOPK ČR: Ochránci přírody v nejcennějších partiích Jeseníků posilují strážní službu

Více než tři stovky lidí na skialpech a snowboardech vyrazily o víkendu do oblasti Ovčárny a Pradědu…