Adventní koncerty letos podpoří stou organizaci. Česká televize o Vánocích pomáhá již 25 let

28.11.2015 12:49

Tradiční Adventní koncerty pořádá Česká televize již pětadvacet let. Letos sbírka, která doposud rozdělila 170 milionů korun, podpoří již stou neziskovou organizací. Adventní koncerty 2015 nabídnou jedinečné hudební zážitky z prostředí Břevnovského kláštera, Lorety, vyšehradské baziliky sv. Petra a Pavla a chrámu sv. Mikuláše. Všechny koncerty budou navíc poprvé živě přenášené v Brně a Ostravě na vánočních trzích.

Adventní koncerty letos podpoří stou organizaci. Česká televize o Vánocích pomáhá již 25 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Tradice Adventních koncertů a s ní spojená předvánoční dobročinná sbírka, kterou pořádá Česká televize již od roku 1991, je dnes neodmyslitelnou součástí národního projevu dobročinnosti a štědrosti,“ říká vedoucí komunikace České televize Alžběta Plívová.

První letošní Adventní koncert vysílaný přímým přenosem v neděli 29. listopadu z Tereziánského sálu Břevnovského kláštera podpoří občanské sdružení Asistence o. p. s. z Prahy, jež dvacet let poskytuje služby osobní asistence a sociální rehabilitace lidem s tělesným a kombinovaným postižením. O týden později je přenos z pražské Lorety věnován Domovu u Zámku z Chvalkovic na Hané a třetí z chrámu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Domovu sv. Vincenta de Paul v Dolním Podluží. 

Poslední přímý přenos z chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně pak pomůže Mobilnímu hospici Ondrášek z Ostravy. Televizní diváci mohou koncerty sledovat v přímém přenosu vždy v neděli od 17:30 hodin na ČT1.

Večery budou provázet Jan Potměšil a Ester Janečková, kteří uvítají pěvecké sbory a oblíbené interprety, mezi kterými bude například David Koller, Eva Urbanová, Václav Mišík, Olympic, Pavel Šporcl či Daniel Hůlka. Letos koncerty ozvláštní zapojení osobností České televize – Jakuba Železného, Marcely Augustové, Vojtěcha Bernatského, a Daniely Písařovicové, kteří navštívili jednotlivé organizace.

O Adventní koncerty nebudou ochuzeni ani návštěvníci vánočních trhů v Brně a Ostravě. Na náměstí Svobody v Brně se budou promítat každou neděli s komentářem Aleše Zbořila a v Ostravě je bude možné sledovat na Masarykově náměstí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Dva případy Aujeszkyho choroby u psů na Zlínsku

8:41 Státní veterinární správa: Dva případy Aujeszkyho choroby u psů na Zlínsku

V České republice byly v posledních několika týdnech potvrzeny dva případy úhynů loveckých psů, naka…