Agentura Moody´s potvrdila nejvyšší národní rating VLS

16. 5. 2016 7:35

Vojenské lesy a statky ČR, s.p. (VLS) si udržely nejvyšší hodnocení agentury Moody´s. Renomovaná americká ratingová agentura, která se zabývá hodnocením ekonomické stability korporátních subjektů, ale i států, přehodnotila v souvislosti se změnou metodiky národního ratingu přibližně 30 podstatných subjektů. VLS v národním ratingu jako jediné české firmě přidělila nejvyšší hodnocení Aaa.cz. V globálním ratingu státní lesnické společnosti, hospodařící převážně v lokalitách bývalých i stávajících vojenských újezdů, přiřazuje Moody’s Investors Service stupeň A1, který se odvíjí od hodnocení České republiky.

Agentura Moody´s potvrdila nejvyšší národní rating VLS
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Hodnotitelé renomované americké poradenské společnosti ve své aktuální zprávě navíc uvedli,že výhled ratingu Vojenských lesů a statků je stabilní. „Rating A1/Aaa.cz odráží očekávání Moody’s, že Vojenské lesy a statky budou i nadále udržovatvelmi silnou kapitálovou strukturu bez jakéhokoli dluhu,“ uvádí se mimo jinév hodnotící zprávě.

Nejvyšší možný rating Aaa.cz Moody´s přidělila VLS již v roce 2015, nové hodnocení národního ratingu souvisí se změnou metodiky, kterým ratingová agentura klasifikaci národních subjektů provádí. Zavedení nového způsobu posuzování vedlo k tomu, že národní rating českých subjektů byl obecně snižován. Vojenské lesy a statky si naopak nejvyšší hodnocení udržely.

Aktuální rating je velmi pozitivní signál pro obchodní partnery VLS a potvrzuje silné a stabilní postavení státního podniku na trhu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: Publikace Česká diplomacie 2018 shrnuje to nejdůležitější

8:17 Ministerstvo zahraničí: Publikace Česká diplomacie 2018 shrnuje to nejdůležitější

Publikace „Česká diplomacie 2018“ přináší shrnutí toho nejdůležitějšího, co se v české zahraniční po…