Akademie věd ČR: Do Brna se sjedou světoví odborníci na nanotechnologie

20.07.2018 17:51

V neděli začíná na brněnském výstavišti týdenní přehlídka, na které se představí přední odborníci z celého světa v oblasti nanotechnologií. Bude odrážet interdisciplinární charakter tohoto oboru.

Akademie věd ČR:  Do Brna se sjedou světoví odborníci na nanotechnologie
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Přehlídka nazvaná Mezinárodní konference nanověd a nanotechnologií (International Conference on Nanoscience + Technology) se koná od 22. do 27. července a pořádá ji Fyzikální ústav AV ČR ve spolupráci s CEITEC – Vysokým učením technickým v Brně. Chce vytvořit diskusní fórum, na kterém se budou probírat současné trendy a novinky v oblasti nanotechnologií. Akce se zúčastní na 400 odborníků z celého světa.

„Velmi mě těší, že se tak významná konference s bohatou mezinárodní účastí koná v České republice. Nanotechnologie jsou nyní velmi progresivní směr výzkumu a na Akademii věd se jim věnuje několik našich ústavů,” uvedl místopředseda Akademie věd ČR pro I. vědní oblast Jan Řídký.

Mezi plenárními přednášejícími bude například Ulrike Diebold z vídeňské Technologické univerzity, Jerry D. Tersoff z americké společnosti IBM a Ali Yazdani z Princetonské univerzity, Rainer Hillenbrand ze španělské asociace pro nanotechnologický výzkum NanoGUNE. Vystoupí tu i Ondřej Křivánek, který je spoluzakladatelem společnosti Nion z Washingtonu. Ta patří ke světové špičce ve vývoji vysoce citlivých elektronových mikroskopů.

Chybět nebudou účastníci ze Švýcarska, Německa, Číny, Izraele, Koreje, Švédska či Nizozemí a přednášku o antiferomagnetických materiálech, které se dají využívat k vývoji ultrarychlých počítačových pamětí, tu bude mít Tomáš Jungwirth z Fyzikálního ústavu AV ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …