Aktualizace metodiky pro zachycení zahraničního obchodu se zemním plynem umožní zachovat vysokou vypovídací hodnotu

3. 3. 2017 13:36

Český statistický úřad přijal aktualizaci metodiky pro zachycení zahraničního obchodu se zemním plynem. Umožní zachovat vysokou vypovídací hodnotu těchto statistických údajů.

Aktualizace metodiky pro zachycení zahraničního obchodu se zemním plynem umožní zachovat vysokou vypovídací hodnotu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Českého statistického úřadu

Aktualizovaný model vychází z metodiky Eurostatu v oblasti Intrastatu a Extrastatu pro zvláštní komodity. Ke zvýšení kvality dat o obchodu se zemním plynem budou nově využívány i další zdroje. Kromě dat získaných z Extrastatu a od jednotek povinných vykazovat v Intrastatu budou využívána např. i data statistiky energetiky. Na základě množstevních hodnot zemního plynu změřených na vstupních a výstupních bodech přepravní soustavy v České republice budou do zpracování vkládána doplňující data.

Model bude poprvé aplikován ve výstupech obsahujících data za rok 2016. V produktech s údaji za roky 2014 a 2015 se informace o dopadu upravené metodiky v hodnotách zahraničního obchodu zbožím objeví ve formě poznámky v časových řadách.

První data zpracovaná v souladu s aktualizovanou metodikou budou publikována 9. března 2017 v 9:00 v Rychlé informaci za leden 2017. Blíže se této tematice budeme věnovat v článku, který vyjde příští týden v rámci časopisu Statistika&My.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krajská zdravotní hostila Kongres chirurgie ruky, největší setkání lékařských specialistů ve dvanáctileté historii společnosti

9:15 Krajská zdravotní hostila Kongres chirurgie ruky, největší setkání lékařských specialistů ve dvanáctileté historii společnosti

XV. Kongres České společnosti chirurgie ruky a IV. Kongres České společnosti terapie ruky se letos u…