Aliance pro rodinu: Ministryně Langšádlová šíří lež a pomluvu o napojení Aliance na Putina

13.06.2022 16:02 | Tisková zpráva

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP09) na Twitteru uvedla, že organizace Aliance pro rodinu hájící manželství jako svazek muže a ženy, je přímo napojena na Putinův režim. Aliance pro rodinu jí dnes zaslala předžalobní výzvu, ve které žádá o stažení příspěvku. Pokud tak ministryně neučiní, bude spor pokračovat soudním řízením. Aliance pro rodinu bude vyžadovat veřejnou omluvu za šíření dezinformací a pomluvy. Celý text předžalobní výzvy zde:

Aliance pro rodinu: Ministryně Langšádlová šíří lež a pomluvu o napojení Aliance na Putina
Foto: Aliance pro rodinu
Popisek: Aliance pro rodinu - logo

Helena Langšádlová, nar. dne XXX

Adresa: XXXX

Věc: předžalobní výzva ve smyslu § 142a o.s.ř.

 

Vážená paní ministryně,

dovedu si představit, jak silným a neférovým tlakům ze strany různých aktivistů čelíte. Tlakům, abyste nechala zmizet z veřejného prostoru video, kde jste před několika lety odvážně vyjádřila svůj názor. Názor, že manželství je svazkem muže a ženy, neboť jen z muže a ženy pocházejí nové generace.

Vím, jak složitá cesta vedla k Vaší kariéře ministryně. A chápu, že svou politickou kariéru nechcete ohrozit tím, že budete trvat na svých nedávných názorech, byť byste i byla přesvědčena o jejich pravdivosti. Jen málokdo má odvahu Jana Husa, který se nechal pro svou pravdu upálit, či Václava Havla, který šel pro své názory, jichž se nezřekl, do vězení, ač mohl v klidu psát dobře placené devótní televizní seriály.

Co tím chci říci? Z lidského hlediska chápu, že se lidé kvůli kariéře uchylují k oportunistickému chování (tím neříkám, že jste oportunistka). Ostatně nikdy bych neodsuzovala člověka, který se řídí heslem Bertolta Brechta: „Mám páteř, ale ne proto, abychom si ji nechali přerazit“.

Ovšem i náš spolek Aliance pro rodinu má jako právnická osoba svá práva. A jedním z těchto práv je právo na dobrou pověst. Pakliže jste nyní o nás začala šířit na Twitteru dezinformaci, že jsme napojeni na Putinův režim, potom se musím ohradit. Vstoupila jste totiž do zákonem chráněných práv našeho spolku.

Pomlouvačné tvrzení podněcující k nenávisti, že je náš spolek napojen na Putinův režim, neobstojí před soudem. A to ani jako tvrzení skutkové, ani jako tvrzení hodnotící. V případě žaloby budeme mít jednoduchý úkol. Prokázat, že jste pomluvu probouzející nenávist a založenou na dezinformaci veřejně šířila. Váš úkol bude složitější. Prokázat, že vaše uvedené tvrzení není pomluvou a dezinformací, jež podněcuje nenávist vůči členům našeho spolku a vůči jeho podporovatelům.

Pokud byste se odkázala na to, že jste tuto dezinformaci převzala od paní poslankyně Olgy Richterové, která ji pronesla v televizi Prima CNN, tedy jste postupovala v dobré víře, potom soudu předložíme tuto předžalobní výzvu. Nejpozději z ní jste se dozvěděla, že jde ve věci tvrzení, že je náš spolek napojen na Putinův režim, o pomluvu a dezinformaci podněcující nenávist, přičemž žalobce nemá povinnost prokazovat, že něco neudělal.

Pokud do sedmi dnů neodstraníte svou odpověď u twitterového účtu Kryštofa Stupky (viz příloha printscreen) s dezinformací a pomluvou, že je spolek Aliance pro rodinu napojen na Putinův režim, bude ve věci podána žaloba, kterou se budeme dále navíc dožadovat veřejné omluvy za šíření dezinformace a pomluvy, která má činit ze členů spolku Aliance pro rodinu občany druhé kategorie.

Tento přípis berte jako předžalobní výzvu ve smyslu § 142a občanského soudního řádu.

Jana Jochová

předsedkyně Aliance pro rodinu

Další předžalobní výzva bude v nejbližších dnech zaslána místopředsedkyni Sněmovny, poslankyni Olze Richterové (Piráti), za obdobné informace o údajných miliardách korun z Kremlu, na které má být Aliance pro rodinu napojena. Šíření těchto lží a dezinformací se Olga Richterová dopustila minulý týden na CNN Prima News. v debatě s místopředsedou Aliance pro rodinu, Janem Gregorem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

22:45 Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček a jeho zástupce Vít Alexander Schorm se dohodli, že od prvníh…