ArcelorMittal pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným s návratem zpět do společnosti

07.07.2013 21:21

Společnost ArcelorMittal Ostrava ve spolupráci s obecně prospěšnými společnostmi Centrum sociálních služeb a Centrom sociální podnik pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným a sociálně vyloučeným lidem s návratem zpět do společnosti. Nabízí pod vedením odborníků práci dvanácti lidem, kteří se ocitli v dlouhodobé krizi a nezvládali řešit svou obtížnou životní situaci.

ArcelorMittal pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným s návratem zpět do společnosti
Foto: Archiv
Popisek: Arcelor Mittal

„Se všemi pracovníky, kteří pro nás pracují od května a června letošního roku, jsme spokojeni. Nezalekli se tvrdé práce a je na nich vidět radost z toho, že dostali v životě druhou šanci,“ říká Veronika Muroňová, vedoucí oddělení Vzdělávání, rozvoje a náboru v ArcelorMittal Ostrava.
 
Klienti obou sociálních center, kteří v huti dnes pracují, byli dlouhodobě evidováni na úřadu práce a jsou ohroženi trvalým sociálním vyloučením z důvodu mimořádně obtížných sociálních poměrů. Těmi jsou kupříkladu ukončení výkonu trestu odnětí svobody, případně původ ze socio-kulturně znevýhodněného prostředí.
 
Klienti Centra sociálních služeb Ostrava se v závodě Vysoké pece podílejí na čištění dopravníkových pásů v provozu aglomerace. Klienti společnosti Centrom sociální podnik pracují v závodě Doprava na údržbě zeleně a čištění komunikací. „Pokud budou pracovníci odvádět kvalitní práci a budou mít chuť pokračovat, budeme s oběma sociálními podniky jednat o dalších možnostech spolupráce,“ dodává Muroňová
 
"Cílem je prokázat, že není podstatné, z jakého prostředí nebo z jakého etnika pocházíte, ale zda máte motivaci pracovat. Velice nás těší, že i díky ArcelorMittal se integrace těchto cílových skupin daří a že vytváříme pozitivní zkušenost jak na straně firem, tak i samotných pracovníků," doplňuje Jiří Drastík z Centra sociálních služeb Ostrava, o.p.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Rok od uzavření první dohody dosáhla ČD Cargo úspory energie 28 827 MWh

22:23 MPO: Rok od uzavření první dohody dosáhla ČD Cargo úspory energie 28 827 MWh

Společnost ČD Cargo jako jedna z prvních navázala spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu v ob…