Armáda ČR: Army den opět láká návštěvníky

23.5.2022 7:38 odp. | Tisková zpráva

Po dvou letech se opět mohou příznivci a nadšenci armády těšit na prezentační a náborovou akci v pražském obchodním centru Atrium Flora pod názvem Army den. V sobotu 28. května 2022 se od 9 do 18 hodin představí návštěvníkům armádní profesionálové, příslušníci Hradní stráže, Vojenské policie, studenti vojenských škol a aktivní záložníci.

Armáda ČR: Army den opět láká návštěvníky
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Bohatý a zajímavý program bude připraven jak venku před za obchodním centrem tak i v jeho vnitřních prostorech. Akci navštíví ministryně obrany ČR Jana Černochová a zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík Miroslav Hlaváč.

„Těší mě, že se nám podařilo letos Army den uspořádat. Tato akce je skutečně svým pojetím ojedinělá a z pohledu umístění obchodního centra téměř uprostřed města také výjimečná. Při posledním ročníku v roce 2020 za námi na Floru přišlo více než 36 000 návštěvníků. Což nás utvrzuje v tom, že takové akce, jejichž cílem je prezentovat armádu a podpořit nábor, mají smysl,“ zhodnotila poradkyně náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Vojáci ukážou např. tank T-72M4CZ, odminovací komplet BOŽENA B5, samohybnou kanónovou houfnici Dana, kolový obrněný transportér Pandur, vozidla Dingo a Iveco, LRD Kajman, protiletadlový komplet RBS-70, pyrotechnické roboty, motocykly Hradní stráže a Vojenské policie a další techniku a vojenské vybavení včetně ručních zbraní. Letošní novinkou bude vystavení vozidla Toyota HILUX, bezosádkového pozemního průzkumného prostředku UGV SOM-6 a lehkého zdravotnického terénního odsunového prostředku IVECO.

Anketa

Vadí vám, že Babiš místo jednání sněmovny objížděl Moravu s obytňákem?

hlasovalo: 15978 lidí

Celodenní program se bude pravidelně opakovat v blocích. Profesionálové předvedou ukázku bojového umění zblízka, během přehlídky představí svoji výstroj, zadržení figuranta služebním psem, předvedou také ukázky slaňování a používání cvičného padáku. Zpestřením budou ukázky sportovců ASC Dukla během disciplín jako šerm a lukostřelba a dále exhibiční vystoupení Čestné stráže.

Den zpříjemní armádní umělci vystoupením vojenské hudby Olomouc, hudby Hradní stráže a Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Součástí programu bude ukázka historických ručních a lafetovaných zbraní, výstava popisující příběhy vojáků ze zahraničních operací v letech 1990 – 2020 s názvem "... s vědomím rizika" a besedy s novodobými válečnými veterány. Odvážlivci budou mít možnost vyzkoušet si střelbu na airsoftové střelnici s replikami armádních zbraní, pilotovat letoun L-159 na simulátoru a otestovat si svoje dešifrovací schopnosti během disciplíny Cybertlon. Zájemci se mohou zapojit do vědomostní soutěže v projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu).

Uchazečům o službu v armádě a její aktivní záloze budou v obchodním centru k dispozici rekrutační pracovníci s aktuální nabídkou pracovních pozic. Přímo na místě si mohou návštěvníci vyzkoušet jednotlivé disciplíny fyzického přezkoušení pro přijetí do služebního poměru. Přítomni budou i příslušníci aktivní zálohy, Univerzity obrany a Vojenské střední školy MO. Všichni si mohou pochutnat na pravém vojenském guláši. V průběhu dne proběhne dražba fotografií pro Vojenský fond solidarity.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…