Armáda ČR: Benefiční jízda motorkářů podpořila válečné veterány

14.09.2020 17:05

„Benefical Ride 2020“ je název nultého ročníku benefiční jízdy vyznavačů jedné stopy ze spolku Bikers for Veterans, která se pod záštitou brigádní generálky Lenky Šmerdové uskutečnila na trase Praha – Luštěnice na Mladoboleslavsku, kde vyvrcholila koncertem a akcí s cílem pomoct druhým.

Armáda ČR: Benefiční jízda motorkářů podpořila válečné veterány
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Mimo jiné se zde představilo i nové, Komunitní centrum pro válečné veterány Praha, které bude fungovat v pražské Ústřední vojenské nemocnici od 11. listopadu, tedy symbolicky ode Dne válečných veteránů.

Pavel Pokora, jeden z organizátorů akce, se myšlenkou uspořádat jízdu na podporu válečných veteránů inspiroval ve Spojených státech. „Když jsem byl v USA, líbila se mi akce, kterou jsem jako motorkář navštívil. Šlo o jízdu s cílem podpořit válečné veterány, zejména pak ty z Vietnamu. Proto Bikers for Veterans, tedy motorkáři veteránům. Cítíme potřebu poděkovat našim válečným veteránům, a proto oslovit Vojenský fond solidarity, bylo dobrou příležitostí,“ uvádí Pokora.

Jízda v motorkářích vzbudila nadšení a solidaritu

Začátek benefiční jízdy v Praze si nenechala ujít řada diváků a fanoušků. Samotné jízdy se zúčastnilo zhruba 200 silných strojů. Brigádní generálka Lenka Šmerdová do cíle, tedy Automuzea Pelechov v Luštěnicích, přijela v doprovodu organizátorů legendárním veteránem značky Škoda, který mimo jiné zajistilo právě zmíněné Centrum. „Jsem nadšená, jakou solidaritu a jaké nadšení tato benefiční jízda v motorkářích vzbudila. Mnozí z nich, co zde dnes jsou, sloužili, či stále slouží v armádě. Pro Vojenský fond solidarity to je opravdová čest a budu se těšit i na další ročníky. Poděkování patří nejen organizátorům a motorkářům, ale i všem ostatním, kterým není osud válečných veteránů lhostejný,“ uvedla generálka Šmerdová.

Účastníci akce Bikers for Veterans podpoří Vojenský fond solidarity, který byl před pěti lety založen právě na pomoc všem vojákům v činné službě a jejich rodinám. Fond rovněž podporuje nezaopatřené děti vojáků, kteří přišli o život při plnění služebních povinnosti doma i v zahraničí.

Formou podpory je finanční příspěvek 500 Kč s možností účasti na skupinové jízdě motocyklů, dále účast na akci v cíli a získání originálního odznaku jako připomínky konání. Ti, kteří se nemohli osobně zúčastnit, mohou přispívat až do konce září přímo na peněžní účet č. 44665522/0800, variabilní symbol 918, se vzkazem pro příjemce „bikers2020“. Poté bude výtěžek předán brigádní generálce Lence Šmerdové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Mezi Rumburkem a Velkým Šenovem se zvýší rychlost vlaků

16:14 Správa železnic: Mezi Rumburkem a Velkým Šenovem se zvýší rychlost vlaků

Správa železnic opraví přibližně 16 kilometrů dlouhý traťový úsek mezi Rumburkem a Velkým Šenovem na…