Armáda ČR: Psovodi z Agentury vojenského zdravotnictví ohromili žáky při POKOS

14.02.2019 15:19

Do základních škol v Javornici a Vamberku dorazili zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany s projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu) a na pomoc si vzali příslušníky Agentury vojenského zdravotnictví, kdy především ukázka psovodů s jejich čtyřnohými parťáky byla ohromným lákadlem pro všechny žáky.

Armáda ČR: Psovodi z Agentury vojenského zdravotnictví ohromili žáky při POKOS
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

„Kéž by takhle poslouchal i náš Sany,“ povzdechla si drobná šesťačka při ukázce toho, jak služební pes Čiko poslouchá svého pána na slovo. Kromě toho žáci druhého stupně obdivovali i vyhlášený čich psů, kteří bez zaváhání našli vše, co jim jejich kynologové schovali. „Ukázka našich kolegů z Chotyně je vždy pomyslným bonbónkem naší prezentace. Samozřejmě zmiňujeme i další zvířata, která Armáda České republiky využívá,“ popsala Lada Ferkálová, tisková informační důstojnice útvaru.

Kromě ukázky psovodů se žáci obou škol seznámili se základy první pomoci či chemické ochrany. „Dalším důležitým aspektem projektu POKOS jsou i základní vědomosti o Integrovaném záchranném systému. Mezi ně například patří to, že všichni občané od 18 do 60 let mají brannou povinnost, či v jakých jsme světových a evropských společenstvích. V letošním roce navíc slavíme dvacet let v NATO,“ uvedla Daniela Hölzelová z odboru komunikace Ministerstva obrany.

Projekt POKOS bude v únoru pokračovat v Jihomoravském kraji, konkrétně 27. února na ZŠ Mikulov a 28. února v Lednici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

22:11 Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a. s., je připravena realizovat stavbu parkovacího domu, který za…