Armáda ČR: Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů

03.10.2018 22:28 | Zprávy

Ministr obrany Lubomír Metnar dnes předložil vládě návrh na jmenování nových generálů. Ve třech případech se jedná o jmenování do vyšší generálské hodnosti, v pěti případech o jmenování plukovníků do hodnosti brigádního generála. Vláda návrh schválila a v případě souhlasu prezidenta dojde ke jmenování 28. října 2018.

Armáda ČR: Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

„Ve všech případech jde o zkušené profesionály, kteří se významně podílejí na plnění úkolů ozbrojených sil v České republice i v zahraničních operacích. Navrhuji jejich jmenování do hodností stanovených pro velitelské pozice, které zastávají,“ uvedl Lubomír Metnar.

Ministr obrany navrhuje jmenovat do hodnosti armádního generála náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučíka Aleše Opatu. Do hodností generálmajora velitele Vzdušných sil brigádního generála Petra Hromka a velitele Pozemních sil brigádního generála Josefa Kopeckého.

Do vojenské hodnosti brigádního generála navrhuje jmenovat plukovníka Petra Lančiho, zástupce velitele Vzdušných sil, plukovníka Petra Procházku, zástupce velitele Pozemních sil, plukovníka Jaroslava Schöna, zástupce ředitele Sekce podpory MO a plukovníky René Nábělka a Radka Horáčka z Vojenského zpravodajství.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

10:48 Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

Služba Mindwell, která umožňuje systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širo…