Armáda ČR: Žatečtí vojáci převzali nová vozidla Pandur

5. 2. 2020 22:49

Vojáci 41. mechanizovaného praporu v Žatci mají ve výzbroji nová kolová obrněná vozidla Pandur. Slavnostně je převzali v úterý 4. února v prostoru Centra zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově na Olomoucku.

Armáda ČR: Žatečtí vojáci převzali nová vozidla Pandur
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Vojáci žateckého praporu převzali dvě vozidla ve verzi velitelsko-štábní a další dva vozy ve verzi spojovací. Dodaná vozidla jsou součástí smlouvy na dodávku celkem dvaceti kusů kolových obrněných vozidel Pandur (šest kusů ve verzi velitelsko-štábní a 14 kusů ve verzi spojovací), kterou uzavřely Ministerstvo obrany ČR a společnost Tatra Defence Vehicle v roce 2017. Zbylá vozidla budou postupně dodána k jednotkám 4. brigády rychlého nasazení, do níž patří i žatecký mechanizovaný prapor, do konce roku 2020.

Slavnostního předání se zúčastnil ředitel Agentury logistiky Armády ČR plukovník generálního štábu Stanislav Hudeček a zástupce společnosti Tatra Defence Vehicle Vladimír Matyáš. „Vozidla zajistí vysokou pancéřovou ochranu osádky a jsou vybavena sofistikovanou komunikační, výpočetní a přenosovou technikou poslední generace. Jsou určena pro plnění úkolů Armády ČR v zahraničí i na území České republiky, případně je možné je nasadit i v rámci Integrovaného záchranného systému,“ vysvětlil plukovník Hudeček.

Pandury si vojáci pochvalují

Nové Pandury se mimo jiné vyznačují velkou mobilitou, skvělou průchodností terénem, špičkovou technikou i zvýšeným komfortem pro obsluhující posádku. Jejich možnosti a vybavení si pochvalují samotní vojáci. „Budou pro nás obrovským přínosem z hlediska rychlosti i bezpečnosti komunikace a zároveň z hlediska manévrových schopností a balistické ochrany. Nová technika nahradí dosluhující stará kolová vozidla," řekl náčelník spojovacího vojska jednotky nadporučík Jan Petr.

V Armádě ČR jsou kolová obrněná vozidla Pandur ve výzbroji 4. brigády rychlého nasazení. V současnosti existuje celkem šest různých modifikací tohoto vozidla, například velitelské, průzkumné, úprava v ženijní či zdravotní verzi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

22:31 dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

Mouka obvykle patří mezi stálé zásoby každé domácnosti. Spotřebitelská organizace dTest se zaměřila …