Armáda ČR: Žatečtí vojáci převzali nová vozidla Pandur

05.02.2020 22:49 | Zprávy

Vojáci 41. mechanizovaného praporu v Žatci mají ve výzbroji nová kolová obrněná vozidla Pandur. Slavnostně je převzali v úterý 4. února v prostoru Centra zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově na Olomoucku.

Armáda ČR: Žatečtí vojáci převzali nová vozidla Pandur
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Vojáci žateckého praporu převzali dvě vozidla ve verzi velitelsko-štábní a další dva vozy ve verzi spojovací. Dodaná vozidla jsou součástí smlouvy na dodávku celkem dvaceti kusů kolových obrněných vozidel Pandur (šest kusů ve verzi velitelsko-štábní a 14 kusů ve verzi spojovací), kterou uzavřely Ministerstvo obrany ČR a společnost Tatra Defence Vehicle v roce 2017. Zbylá vozidla budou postupně dodána k jednotkám 4. brigády rychlého nasazení, do níž patří i žatecký mechanizovaný prapor, do konce roku 2020.

Slavnostního předání se zúčastnil ředitel Agentury logistiky Armády ČR plukovník generálního štábu Stanislav Hudeček a zástupce společnosti Tatra Defence Vehicle Vladimír Matyáš. „Vozidla zajistí vysokou pancéřovou ochranu osádky a jsou vybavena sofistikovanou komunikační, výpočetní a přenosovou technikou poslední generace. Jsou určena pro plnění úkolů Armády ČR v zahraničí i na území České republiky, případně je možné je nasadit i v rámci Integrovaného záchranného systému,“ vysvětlil plukovník Hudeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Pandur , Armáda ČR , technika , TZ , výzbroj

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plná popelnice? Pražské služby nabízejí snadné řešení s humorem

10:17 Plná popelnice? Pražské služby nabízejí snadné řešení s humorem

Černé popelnice občas doslova přetékají. Výsledkem je nepořádek kolem a zbytečné komplikace při svoz…