Armáda ČR: Závěr mise strážní roty BAF byl ovlivněn pandemií, přesto vše zvládli

02.05.2020 20:40 | Zprávy

Po sedmi měsících v Afghánistánu jsou všichni příslušníci 13. strážní roty BAF zpět doma. Po sedmi letech také skončil operační úkol strážní roty na letecké základně Bagrám. Pro 13. strážní rotu BAF to znamenalo, vedle plnění standardních operačních úkolů, roztřídit, sbalit a odeslat do České republiky vše, co bylo na letecké základně nashromážděno českými kontingenty.

Armáda ČR: Závěr mise strážní roty BAF byl ovlivněn pandemií, přesto vše zvládli
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Mezi posledními, kteří včera přiletěli do České republiky, byl i velitel jednotky kapitán Josef Kozelek, který na všechno dohlížel. Hned po příletu zamířil se zbytkem jednotky za ostatními do Těchonína, kde budou v preventivní karanténě.

„Od samotného počátku výstavby jednotky jsem počítal s tím, že budeme poslední strážní rotou na základně Bagrám,“ komentoval specifikum svého úkolu velitel jednotky kapitán Kozelek. Na ukončení činnosti jednotky podobného rozsahu v zahraniční operaci se podílel poprvé. „Výrazným ulehčením naší práce byla pomoc pracovní skupiny odborníků, která určila, jaký materiál bude přepraven zpět do republiky, který předán našim jednotkám a spojencům anebo zrušen,“ doplňuje Kozelek. Materiál a technika strážní roty pak byly v dubnu přepraveny v rámci programu strategické letecké přepravy SALIS třemi lety letounu Antonov An-124 Ruslan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Memorandum urychlí energetické stavby na státních pozemcích

11:49 ČEZ: Memorandum urychlí energetické stavby na státních pozemcích

Sladit a urychlit vznik staveb distribuční soustavy na státních pozemcích je cílem memoranda s Lesy …