Armáda: Čeští vojáci tento týden odrazili útok na velitelství mise EUTM v Mali

23.03.2016 10:15

V pondělí 21. března 2016 v 18.33 hodin zaútočil muž vyzbrojený útočnou puškou typu AK na hlavní vstup do areálu velitelství Výcvikové mise Evropské unie EUTM v Mali, které střeží příslušníci 7. jednotky AČR.

Armáda: Čeští vojáci tento týden odrazili útok na velitelství mise EUTM v Mali
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

„Čeští vojáci zaujali v souladu se stanovenými postupy obranné postavení a po pozitivní identifikaci útočníka jeho střelbu opětovali. Následně jej na místě ve spolupráci s příslušníky Malijské národní gardy zneškodnili,“ uvedl k incidentu náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář a dodal: „Naši vojáci úspěšně odrazili útok na velitelství mise EUTM v Bamaku, přičemž útočníkovi se nepodařilo proniknout do areálu. Za jejich odvahu a rozhodný postup jim náleží plné uznání.“

Po tomto incidentu již k dalšímu útoku na areál velitelství nedošlo. Okolnosti útoku či případná účast dalších osob jsou předmětem probíhajícího šetření. Příslušníci 7. jednotky AČR pokračují v plnění úkolů v rámci následných bezpečnostních opatření přijatých v areálu velitelství. V okolí velitelství patrolují rovněž příslušníci malijských ozbrojených a bezpečnostních sil. Při napadení základny nebyl nikdo z českých vojáků ani ostatních příslušníků mise zraněn. Incident prokázal, že bezpečnostní opatření mise EUTM Mali jsou správně nastavena a spolupráce s malijskými bezpečnostními silami je efektivní. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Vysoké Mýto má pro letošek hned dvě želízka v ohni

16:01 Národní památkový ústav: Vysoké Mýto má pro letošek hned dvě želízka v ohni

Město Vysoké Mýto se uchází nejen o titul Historické město roku, ale svého kandidáta vysílá i do sou…