Armáda: Inspektoři mají za sebou mezinárodní přípravu

14. 2. 2016 13:23

Začátkem února organizoval odbor kontroly odzbrojení sekce rozvoje a plánování schopností MO mezinárodní přípravu inspektorů podílejících se na implementaci Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (S-KOS).

Armáda: Inspektoři mají za sebou mezinárodní přípravu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí

Pozvání přijalo sedm účastnických států S-KOS a Jižní Korea, jež vyslaly celkem 10 inspektorů. Své zástupce zde mělo Německo, Polsko, dále Maďarsko, Slovensko, USA, Španělsko a Velká Británie. Jižní Korea svou již tradiční přítomností vyjádřila trvalý zájem o získávání zkušeností v oblasti kontroly odzbrojení. Skupinu zahraničních inspektorů doplnilo sedm příslušníků Armády ČR z odboru kontroly odzbrojení SRPS MO. Jejich hlavní činností je kontrola plnění závazků vyplývajících z mezinárodních odzbrojovacích smluv.

V rámci přípravy si účastníci prakticky procvičili postup plánování inspekce deklarovaného místa, její praktické provedení a vyhodnocení. Žádná inspekce dle S-KOS se neobejde bez inspekčního a doprovodného týmu, které mají svá specifická práva a povinnosti. A právě prosazování práv a plnění povinností vyplývajících z mezinárodních smluv bylo obsahem cvičení. Vojáci vytvořili tým inspekční – složený ze zahraničních účastníků a tým doprovodný – reprezentovaný příslušníky odboru kontroly odzbrojení. Praktická inspekce se konala ve středu 3. února u zásobovacího střediska Rančířov, její vyhodnocovací část v Choceradech.

Letošní cvičení inspektorů bylo hodnoceno všemi účastníky velmi pozitivně. Zahraniční partneři ocenili realizaci tohoto typu aktivit, kde získávají znalosti a zkušenosti. Zároveň se zde vytvářejí i pracovní vazby lidí, kteří spolu budou v průběhu příštích let spolupracovat v mezinárodních týmech.

 Příprava zahraničních inspektorů před odjezdem na deklarované místo

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zásilkovna hlásí rekord: přes 100 000 zásilek doručí do druhého dne

11:48 Zásilkovna hlásí rekord: přes 100 000 zásilek doručí do druhého dne

Česká logistická společnost Zásilkovna.cz překonala magickou hranici 100 000 zásilek přepravených do…