Asistenční centra pomoci Ukrajině od dubna převezme Ministerstvo vnitra

31.03.2023 19:38 | Tisková zpráva

Zázemí pro krajská asistenční centra pomoci Ukrajině, tzv. KACPU, od 1. dubna 2023 převezme Ministerstvo vnitra. Nic zásadního se ale nemění. I nadále bude možné na KACPU požádat o dočasnou ochranu, vyřídit ubytování či na vybraných místech přenocovat.

Asistenční centra pomoci Ukrajině od dubna převezme Ministerstvo vnitra
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Krajská asistenční centra pomoci Ukrajině, jejichž činnost do dnešního dne zajištovaly jednotlivé kraje, od zítřka převezme Ministerstvo vnitra. Asistenční centra budou i nadále poskytovat osobám prchajícím před válkou na Ukrajině pomoc s podáním žádostí o dočasnou ochranu. V případě, že tyto osoby nebudou mít zajištěné ubytování vlastní, pomohou jim na vybraných pracovištích zajistit i ubytování. KACPU budou i nadále fungovat ve všech krajích České republiky ve stanovených úředních hodinách, a to vždy minimálně v pondělí, ve středu a v pátek.

„Pro lidi, kteří k nám utíkají před válkou na Ukrajině, se nic zásadního nemění. Stále budou moci požádat o dočasnou ochranu ve všech krajích,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Nově budou v Brně, Ostravě a Praze zřízena místa poskytující krátkodobé přístřeší. Tuto možnost mohou využít osoby, které čekají na otevření KACPU, nebo ty, které čekají na udělení dočasné ochrany a nemají zajištěno vlastní ubytování.

Seznam krajských asistenčních center pomoci Ukrajině s adresami najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Žádost o důchod s detektivní zápletkou - šetření až do složek StB

16:46 Ombudsman: Žádost o důchod s detektivní zápletkou - šetření až do složek StB

Šetření v případě českého seniora žijícího v USA se změnilo v pátrání po důkazech, které by České sp…