Asociace krajů ČR: VZP přinesla na jednání pro zdravotnictví hned dvě dobré zprávy

24.11.2021 20:22 | Tisková zpráva

Snadnější práce mobilních očkovacích týmů a lepší financování domácí hospicové péče. To byla hlavní témata úterního jednání Komise Rady Asociace krajů ČR pro zdravotnictví. Potvrdila to její předsedkyně a hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová, která na jednání komise přizvala i náměstka ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) pro zdravotní péči Jana Bodnára. Ten komisi informoval o lepším financování mobilních očkovacích týmů a navýšení plateb za domácí paliativní péči.

Asociace krajů ČR: VZP přinesla na jednání pro zdravotnictví hned dvě dobré zprávy
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR

„Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) si je vědoma důležitosti mobilních očkovacích týmů a je proto připravena jejich činnost finančně podpořit. Konkrétně chceme nabídnout těmto týmům bonifikaci ve výši 8 tisíc korun, který vyplatíme za každý výjezd, na kterém se podaří naočkovat minimálně dvacet našich pojištěnců,“ vysvětlil náměstek ředitele Bodnár a dodal, že peníze bude pojišťovna vyplácet za každý výjezd mobilního očkovacího týmu. Bonifikace bude probíhat pomocí nového specifického výkonu pro mobilní týmy. Neméně důležité je podle něj i podpora domácí paliativní péče, kde je navýšení finančního příspěvku na péči o klinicky nestabilního pacienta a klinicky nestabilního pacienta se závažnými symptomy plánováno k 1. lednu 2022 a to z 1648 korun na 1905 korun u vyššího typu výkonu (80091) a u nižšího typu výkonu (80090) z 1291 na 1487 korun. Technicky bude navýšení provedeno pomocí navýšení hodnoty bodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ministryně vyznamenala tři desítky osobností in memoriam za boj proti nacismu

16:13 Ministerstvo obrany: Ministryně vyznamenala tři desítky osobností in memoriam za boj proti nacismu

Za mimořádné činy v boji proti nacistickým okupantům ministryně obrany vyznamenala in memoriam tři d…