Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Zvýšení daní z příjmu podnikatelům by byl podraz

30.04.2015 16:41

Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) považuje návrh ČSSD na zvýšení daní právnickým osobám za zásadní porušení dohod. Podnikatelé přistoupili na to, že se zavede celá řada opatření pro lepší výběr daní, nicméně při zachování stávajících daňových sazeb. Přijít v mezičase účinnosti těchto opatření s vážným návrhem na zvýšení daní považuje AMSP ČR za velmi nekorektní.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Zvýšení daní z příjmu podnikatelům by byl podraz
Foto: AMSP ČR
Popisek: AMSP ČR

Elektronická evidence tržeb, zavedení kontrolních hlášení, režim nespolehlivého plátce nebo přísnější tresty pro daňové podvody jsou opatření, která byla po velkých diskusích a korekturách s podnikatelskou veřejností akceptována, a to zejména proto, že se nezvýší daně. Podnikatelé tak naplnili dohodu, založenou na tom, že se daně nebudou zvyšovat, pakliže se pomůže jejich výběru ve stávajících daňových sazbách. Včerejší návrh premiéra ale těmito dohodami otřásl, byť AMSP ČR nakonec kvituje racionální dohodu koalice, že zvyšování daní není na pořadu dne. AMSP ČR přitom doposud hodnotila přístup vlády k podnikatelům jako velmi dobrý. Vláda naplňuje „Jízdní řád podpory malých a středních firem“, které Asociace připravila s jednotlivými resorty, plní se „Desatero“ úkolů pro podporu tohoto segmentu. Doposud hlavní neshodou mezi podnikateli a vládou byl přístup k nejmenším živnostníkům, zejména OSVČ, a to jak v otázce diskuse nad paušály, tak v oblasti sociálních nebo zdravotních odvodů. Přesto se zatím AMSP ČR podařilo všechny podmínky pro nejmenší podnikatele ubránit.

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR k případnému zvýšení daní dodává: „Zcela jasně musí zaznít, že jakékoliv zvyšování daní z příjmů vůbec nepřipadá v úvahu. A to jak pro živnostníky, tak pro právnické osoby. Není k tomu objektivní důvod a byl by to podraz vůči všem seriózním podnikatelům. Akceptovali jsme většinu návrhů, které tato vláda představila pro zefektivnění výběru daní, což se pochopitelně projeví až ve střednědobém horizontu. S mnohými opatřeními jsme měli velký problém, přesto jsme se snažili vládě vyjít vstříc a návrhy jsme po úpravách a diskusích v zásadě respektovali. Otevřít tedy ještě předtím, než se tato opatření projeví v praxi otázku zvýšení daní, považujeme za nepřijatelné.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

22:35 Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

V první prázdninové monitorovací zprávě informujeme o pravomocném rozhodnutí ČTÚ ve sporu mezi spole…