Atleti Dukly si vychutnávají londýnské úspěchy, od generála Bečváře dostali pamětní mince

23.08.2017 11:09

Vybraná společnost se sešla na stadionu Dukly na Julisce. V improvizované besedě se představili dva medailisté z nedávného atletického mistrovství světa v Londýně – zlatá Barbora Špotáková a stříbrný Jakub Vadlejch, pátý mílař světa Jakub Holuša a osmá kladivářka Kateřina Šafránková. Přítomni byli i osobní trenéři úspěšných atletů, ředitel Armádního sportovního centra Dukla Jaroslav Priščák a za resort obrany náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, který úspěšným atletům předal pamětní mince.

Atleti Dukly si vychutnávají londýnské úspěchy, od generála Bečváře dostali pamětní mince
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

Atleti po návratu z Londýna užívali chvíle volna, ale už se zároveň připravovali na další starty. Tím nejbližším budou finálové mítinky Diamantové ligy. „Radost z titulu se přenesla domů, spoustě lidí jsem vypravovala o závodě a emocích. Bylo co oslavovat a bylo s kým oslavovat. Ne nějaké bouřlivé oslavy, ale prostě bylo jich víc. Ještě jsem se z toho neprobrala,“ říkala s úsměvem Barbora Špotáková, které vítězství přičaroval opět medvídek Pída od syna Janečka. „Dojatá jsme byla hlavně proto, že v mém věku chápu, co všechno za úspěchem stojí,“ dodala.

Jakub Vadlejch si až doma, kdy ho zdravili neznámí lidé, uvědomil, čeho v britské metropoli dosáhl. „Proběhly mi před očima poslední dva roky, kdy jsem se postupnými kroky zlepšoval z nevýrazných výkonů až k medaili,“ uvedl svěřenec světového rekordmana v oštěpu Jana Železného. „Doufám, že londýnská pohádka bude dál pokračovat.“

To kouč medailistů v oštěpu Jan Železný si vyhledal záznam světového šampionátu: „Bylo to poprvé, co jsem si závod pustil zpětně. A hledal jsem tam chyby,“ Na otázku, že při finále neprojevoval emoce a pouze jednou zatleskal, odpověděl: „Všude psali, jak jsem závod svých svěřenců neprožíval. Naštěstí tam nebyly ruchové mikrofony. To by nebylo pro děti.“

Holušu překvapil dotaz z publika

Pátý mílař světa Jakub Holuša si váží toho, že se mu podařilo navázat na slavné běžce Dukly minulosti – Emila Zátopka a Josefa Odložila. „Budu se snažit, abych se jim ještě víc přiblížil,“ slíbil muž, který ve třech vystoupeních na dráze Olympijského stadionu připravil českým fanouškům krásné zážitky. Trochu ho pak zarazila otázka od malého chlapce z publika, který se ptal, proč když má tak rychlé finiše, neběhá stovku. Nakonec ale přiznal, že na krátké sprinty prostě nemá.

To, že se loni stala členkou Dukly, si velice považuje kladivářka Kateřina Šafránková. „Přechod na Julisku mi ohromně pomohl. Byl to ten nejlepší krok, jaký jsem mohla udělat. Nebýt toho, tak bych určitě nebyla osmá na světě,“ zářila urostlá vrhačka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal téměř půl milionu z trestné činnosti

21:20 ÚZSVM získal téměř půl milionu z trestné činnosti

Rozsudkem Okresního soudu v Kutné Hoře bylo v hlavním líčení rozhodnuto o propadnutí věci, a to něko…