Auto*Mat: Pražané mohou podpořit brzké zklidnění magistrály

13. 8. 2012 17:01

Ještě týden mají obyvatelé Prahy možnost podpořit záměr na zklidnění severojižní magistrály u Národního muzea (1). Magistrát hlavního města nyní hodnotí vlivy stavby na životní prostředí. Posuzuje se několik variant řešení a další dopravní vazby, například obnovení tramvajové trati na Václavském náměstí. Kontroverzní projekt, který prosazoval dřívější primátor Pavel Bém, vypadl ze hry. Tunely za osm miliard se ukázaly jako příliš drahé, situaci by přitom spíše zhoršily.

Auto*Mat: Pražané mohou podpořit brzké zklidnění magistrály
Foto: red
Popisek: Veterán Citroën DS

„Podrobné vyhodnocení různých souvislostí ukázalo, že pokračovat ve stavbě tunelů v centru Prahy je nesmysl. Zklidnění magistrály je nicméně jednou z priorit města. Teď je zapotřebí definovat detaily takového projektu, aby byl pro město a jeho obyvatele co nejpřínosnější,“ říká Vít Masare z iniciativy Auto*Mat.

„V rámci posuzování vlivů na životní prostředí se k záměru na zklidnění magistrály může písemně vyjádřit každý Pražan,“ dodal Masare. Iniciativa Auto*Mat sleduje projekt od počátku a podala k němu již dva seznamy konkrétních návrhů a připomínek (2).

Lhůta k podávání připomínek končí o půlnoci 16. srpna. Kompletní dokumentace je dostupná na informačním portálu ministerstva životního prostředí (3).

Vedle Auto*Matu usiluje o zklidnění magistrály a celého Václavského náměstí Sdružení Nového Města pražského, které zastupuje obyvatele i podnikatele. Obě iniciativy chtějí na nevyužitý potenciál této části Prahy upozornit v rámci letošního ročníku pouliční slavnosti Zažít město jinak, která proběhne v září.

Přílohy:
1) Zklidnění severojižní magistrály: http://www.auto-mat.cz/aktivity/magistrala/
2) Připomínky Auto*Matu k dokumentaci: http://www.auto-mat.cz/wp-content/uploads-atm/2009/07/EIA-SJM-Pripominka-AM-20122.pdf
3) Dokumentace k záměru zklidnění: http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA601

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci zajistili cisternu s lehkým topným olejem

22:22 Celní správa: Celníci zajistili cisternu s lehkým topným olejem

Ústečtí celníci zajistili cisternu s bezmála třiceti tisíci litry minerálního oleje. Daňový únik byl…