Autodrom Most: Do Mostu se vrací bezplatný kurz pro motorkáře, ještě jsou volná místa

18.07.2019 14:49

Zdokonalovací kurz pro motocyklisty, který je součástí dlouhodobého projektu „Učme se přežít“, se po roce vrací na výcvikové plochy polygonu mosteckého autodromu.

Autodrom Most: Do Mostu se vrací bezplatný kurz pro motorkáře, ještě jsou volná místa
Foto: Autodrom Most
Popisek: Autodrom Most
reklama

Premiéru zde měl, jakož i v celém Ústeckém kraji, loni na konci srpna. Tentokrát se celodenní bezplatný kurz pro 60 motorkářů uskuteční hned ve čtyřech termínech. Zatímco termíny v sobotu a neděli 20. a 21. července jsou už plně obsazené, v pondělí 22. a v úterý 23. července mají zájemci stále šanci. Registrovat se mohou zde, více o projektu se dozvědí ZDE.

Organizátorem kurzů je Tým silniční bezpečnosti, který úzce spolupracuje s Policií ČR a Ústeckým krajem.

V teoretické části se účastníci kurzu podrobně seznámí se správnou technikou jízdy, zásadami správného chování při dopravní nehodě a efektivním poskytováním první pomoci. Na programu je i tematika dopravní psychologie a sebepoznání. V navazující praktické části motocyklisté s instruktory procvičí řadu důležitých jezdeckých technik, například brzdění v různých rychlostech a v náklonu, vedení pohledu, jízdu v nestabilním režimu, plynulé přenášení těžiště, průjezd zatáčkou nebo výhybný manévr.

Instruktoři se zaměří i na zásady takzvané defenzivní jízdy. Předvídavý styl jízdy a správné reakce na pochybení druhého mohou nejednou zabránit nehodě, v jejímž důsledku může dojít k vážnému zranění. „Účastníkům kurzů proto opakovaně zdůrazňujeme klíčovou zásadu, že při řízení motocyklu může mít i malá a třeba nezaviněná chyba tragické následky. A většinou to bývá motocyklista, který zaplatí svým zdravím či dokonce životem,“ uvedl dopravní expert Jan Pechout.