Autodrom Most: Hahn, Lacko a Albacete svým soupeřům po sobotě odskočili

31.08.2019 22:00

TOTAL Czech Truck Prix, který se jede tento víkend na mosteckém autodromu jako pátý podnik evropského mistrovství okruhových tahačů (FIA ETRC) letošní sezony, ovládli v obou sobotních závodech favorité.

Autodrom Most: Hahn, Lacko a Albacete svým soupeřům po sobotě odskočili
Foto: Autodrom Most
Popisek: Autodrom Most
reklama

V prvním z nich triumfoval pětinásobný šampion Jochen Hahn, jemuž - k radosti domácích fanoušků – více než důstojně sekundoval Adam Lacko z týmu Buggyra Racing. Skvělý výkon předvedla také nakonec bronzová Steffi Halm, čtvrtý skončil Španěl Antonio Albacete. Ve druhém závodě, v němž jezdci z prvního až osmého místa v úvodním měření sil startují v obráceném pořadí, se z vítězství radoval René Reichert, následován Albacetem, Lackem a Hahnem. Elitní trojici průběžného pořadí tvoří Hahn, Albacete a Lacko. Po sobotě ostatním soupeřům bodově odskočila.

První ostré souboje truckerů pod tropickým mosteckým nebem přinesly řadu dramatických momentů. Zaplněné tribuny i divácký svah výkony jezdců oceňovaly mohutným povzbuzováním. „Zase jsem si závody moc užil. Byly napínavé, je to opravdu skvělá a zábavná podívaná. Samozřejmě velkým bonusem je forma Adama Lacka a jeho souboje zejména s Němcem Hahnem. Porazit tohoto německého suveréna je skutečně nesmírně obtížné. Adam bojuje jako lev,“ svěřil se jeden ze spokojených fanoušků.

Součástí závodního víkendu TOTAL Czech Truck Prix jsou i vložené série Renault Clio Cup Central Europe a KIA Platinum Cup, k nimž letos přibyla jako premiéra na mosteckém autodromu Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup. Speciály renomované německé automobilky jsou pravidelnými účastníky nejprestižnějších evropských okruhových závodů, například DTM či ADAC GT Masters. Zatímco identické renaultky a audiny měly v sobotu na programu první ze dvou závodů víkendu, jezdci poháru KIA absolvují oba závody až v neděli.

A právě první závod série Renault Clio Cup Central přinesl domácím fanouškům důvod k oslavám. Radovali se totiž z vítězství dalšího českého želízka v ohni Tomáše Pekaře. Vynikající mělnický jezdec po zaváhání svého největšího soupeře, Nizozemce Bleekemolena, opět vede průběžné pořadí poháru. A stejně jako Adam Lacko má i Tomáš Pekař nakročeno k zisku druhého titulu šampiona ve své disciplíně.

Tečkou za vydařenou sobotou byla spanilá jízda kamionů po velkém závodním okruhu. Defilé naleštěných monster, jež se zopakuje i v polední přestávce v neděli, je součástí Truck Festivalu na diváckém svahu autodromu. Sraz a výstava kamionů patří už třetím rokem k doprovodnému programu šampionátu tahačů. Nabízí ale samozřejmě i řadu dalších atrakcí, například taxijízdy v upravených speciálech a offroadových vozech či vyhlídkové lety vrtulníkem. Adrenalinových novinek, například wipe-out či air born, si užívají nejmenší návštěvníci.

TOTAL Czech Truck Prix vyvrcholí v neděli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Pohotovostní linky pro šetření škod na hospodářských zvířatech fungují i o víkendu

10:39 AOPK ČR: Pohotovostní linky pro šetření škod na hospodářských zvířatech fungují i o víkendu

Pro vyplacení kompenzace je klíčové, aby škody byly nahlášeny do 48 hodin.