Autodrom Most: OC Race na mosteckém okruhu si vyzkoušeli první nadšenci

10.05.2019 12:33

Premiéru klubového závodu OC Race na velkém okruhu mosteckého autodromu ve čtvrtek 9. května ovládl novinář serveru Garáž.cz a instruktor sportovní i bezpečné jízdy Jan Červenka. Svou účast v závodě však nehodnotí z hlediska dosaženého umístění.

Autodrom Most: OC Race na mosteckém okruhu si vyzkoušeli první nadšenci
Foto: Autodrom Most
Popisek: Autodrom Most

„Vzhledem k tomu, že na rozdíl od svých soupeřů už nějaké ty zkušenosti v motoristickém sportu mám, nelze hovořit o vítězství. Potěšil mě ale dosažený čas na jedno kolo. Možnost být u toho pak beru především jako skvělou příležitost svézt se po okruhu a otestovat závodní speciál,“ svěřil se v cíli.

Auto je podle něj skvělé pro všechny, kteří uvažují o motorsportu. „Je hodné, bezvadně reaguje na pohyb volantu. Pokud jezdec udělá chybu, například v nájezdu do zatáčky, auto mu pomůže. Za sebe bych uvítal agresivnější nastavení, mohlo by být o chlup klouzavější,“ shrnul své poznatky Jan Červenka.

K letmému lehkému startu se v identických vozech Škoda Octavia RS III Cup postavili čtyři muži. Vedle Červenky neodolali možnosti vyzkoušet si auto připravené pro okruhové závodění Tomáš Michalík, Petr Hanuš a Tomáš Hadač. V tomto pořadí také první závod OC Race dokončili. „Pan Michalík přijel kvůli závodu až z Brna. Koncept se mu velmi zamlouvá. Je to jeho už druhá zkušenost s řízením speciálu Škoda Octavia RS III Cup u nás na okruhu, skutečně si jízdu užívá,” prozradil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.