Autodrom Most: Šéf dopravní policie si vyzkoušel polygon mosteckého autodromu

20.02.2020 10:55

Areál mosteckého autodromu navštívil ředitel dopravní policie Jiří Zlý společně s vedoucím policejního mototýmu Davidem Suchanem. S vedením společnosti AUTODROM MOST v čele s předsedou představenstva Josefem Zajíčkem diskutovali o možnostech posílení bezpečnosti silničního provozu i případném školení řidičů policejních vozidel ve vyšších rychlostech s využitím velkého závodního okruhu.

Autodrom Most: Šéf dopravní policie si vyzkoušel polygon mosteckého autodromu
Foto: Autodrom Most
Popisek: Autodrom Most navštívili ředitel dopravní policie Jiří Zlý a vedoucí policejní mototýmu David Suchan

V doprovodu hlavního instruktora si pak policejní ředitel vyzkoušel za volantem výcvikového vozu technologie na plochách polygonu, které autodrom využívá při kurzech bezpečné jízdy.

Plukovník Jiří Zlý, který do svého jmenování v prosinci loňského roku vedl dopravní policisty v Moravskoslezském kraji, byl na mosteckém autodromu poprvé. „Areál je rozhlehlý, jsem příjemně překvapen možnostmi i rozmanitostí jeho využití. Pro mě je důležitý zejména aspekt bezpečnosti, zaujala mě proto nabídka kurzů bezpečné jízdy pro amatérské i profesionální řidiče. Jsem si vědom, že instruktoři autodromu úspěšně školili také řidiče vozů integrovaného záchranného systému včetně těch policejních,“ uvedl.

Připustil, že v budoucnu by se mohli řidiči policejních vozů učit předcházet, případně správně reagovat na krizové situace ve vyšších rychlostech také právě v areálu mosteckého autodromu s využitím jeho velkého závodního okruhu. „V současné době se naši řidiči školí na brněnském Masarykově okruhu. Ale jak jsem si ověřil, mostecký areál rovněž splňuje veškeré podmínky a parametry,“ doplnil Jiří Zlý.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mladým začínajícím řidičům, ženám, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Školí se zde i profesionální řidiči integrovaného záchranného systému, tedy policejních, sanitních a hasičských vozů. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

Autodrom nezapomíná ani na motocyklisty. Kurzy bezpečné jízdy pro ně pořádá od jara do podzimu. Vedle klasických kurzů na asfaltových plochách a sportovněji zaměřený okruhový trénink s Mírou Lisým, koučuje tento mnohonásobný šampion České republiky v trialu i motoškolu pro cestovní endura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…