Autodrom Most: Ve virtuálním seriálu NASCAR nechybí ani mostecký autodrom

17.03.2021 15:13

Tým mosteckého autodromu je, stejně jako v loňském roce, součástí startovního pole virtuálního seriálu EuroNASCAR Esports Series. Ve voze #483 v barvách mosteckého okruhu si Jakub Krafek, obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST, vede velmi zdatně.

Autodrom Most: Ve virtuálním seriálu NASCAR nechybí ani mostecký autodrom
Foto: NASCAR Whelen Euro Series, Autodrom Most
Popisek: Tým mosteckého autodromu se i letos účastní virtuálního seriálu EuroNASCAR Esports Series

Zúčastnil se dvou závodů, v silné konkurenci pokaždé obsadil slušnou 20. příčku. Evropský seriál skutečných vozů NASCAR Whelen Euro Series, jejich konstrukce je identická a jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 400 koní, by měl mít letos v Mostě zastávku o víkendu 19. a 20. června. Vše ale závisí na vývoji epidemie nemoci covid-19 a na opatřeních k zamezení jejímu šíření.

Anketa

Bojíte se vakcíny AstraZeneca?

82%
18%
hlasovalo: 13493 lidí

Premiérový víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show mostecký okruh hostil v červnu 2019. V loňském roce byl právě kvůli epidemii nemoci covid-19 zrušen, vzhledem k jejímu nepříznivému vývoji museli organizátoři odložit na letošní rok i náhradní listopadový termín. „Všichni doufáme a věříme, že se vyšinutý svět už vrátí do běžného režimu. Všechny vstupenky zakoupené na závodní víkend NASCAR v sezoně 2020 platí i letos. Nezaviněnou absenci chceme motoristickým nadšencům plně nahradit, pro diváky máme připravený bohatý doprovodný program,“ upřesnil Jakub Krafek.

Tuzemští fanoušci budou zvědaví zejména na výkon jediného českého zástupce ve startovním poli Martina Doubka, jenž ve zkrácené sezoně 2020 potěšil sebe i své příznivce životním závodním víkendem v belgickém Zolderu ze začátku října. Ve třídě EuroNASCAR 2 v obou závodech zvítězil, a zaznamenal tak největší úspěch v dosavadní kariéře. Celkově skončil na sedmé příčce, což je zatím rovněž jeho maximum.

Do Mostu by se měl vrátit i šampion F1 z roku 1997 a také vítěz závodu 500 mil Indianopolis z roku 1995 Jaques Villeneuve. Kanaďan totiž potvrdil, že stejně jako v předešlých dvou sezonách bude i letos v šampionátu NASCAR Whelen Euro Series závodit. Pojede v kategorii EuroNASCAR Pro za nové spojení stájí Academy Motorsport a Alex Caffi Motorsport.

Seriál EuroNASCAR Esports Series pokračoval v pondělí 15. března třetím kolem na virtuálním okruhu v americkém Watkins Glen. Druhé vítězství v sezoně zde zaznamenal belgický jezdec Guillaume Deflandre, který zároveň vévodí celkovému pořadí jezdců. 

Čtvrté kolo virtuálního šampionátu je na programu v úterý 23. března na legendárním německém Hockenheimringu. Neobejde se opět bez účasti Jakuba Krafka hájícího barvy mosteckého autodromu. „Chybějí poslední dva závody. Nasadíme do nich i náš druhý vůz, který poskytujeme našim partnerům. Na Hockenheimringu bude auto obrendované znaky společnosti OMV, což je už od premiéry v roce 2019 hlavní partner závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show v Mostě. Závěr seriálu v belgickém Zolderu bude mít vůz k dispozici společnost Volkswagen Financial Services,“ vysvětlil Krafek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

8:24 Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před italskými klobásami, které se prodávaly i v…