Autodrom Most: Závody historických vozů ozdobí další atraktivní série

07.12.2017 16:26

Druhý ročník souboje nádherných historických vozů The Most Historic Grand Prix, který mostecký autodrom přivítá v příštím roce o víkendu 22. až 24. června, doplní i závod legendárních speciálů z let 1972 – 1982 DRM Klassik. Fanoušci rychlých a silných veteránů si tak určitě přijdou na své, jako zlatý hřeb víkendu je čeká měření sil monopostů formule 1 zlatého věku, jež brázdily světové okruhy od konce 60. let minulého století do roku 1985.

Autodrom Most: Závody historických vozů ozdobí další atraktivní série
Foto: Autodrom Most
Popisek: The Most Historic Grand Prix
reklama

V sérii DRM Klassik diváci uvidí například legendární vozy BMW 3.0 CSL, Porsche 911 Carrera, BMW M1, nebo monstra Skupiny 5 – Porsche 935, Ford Capri Turbo a řadu dalších. Zejména ostrá jízda posledně jmenovaných vozů, s nimiž se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let jezdilo vytrvalostní mistrovství světa, je spektakulární podívanou. Siluety osazené motory s vysokým plnícím tlakem, plivající oheň z výfuků řídily hvězdy jako Klaus Ludwig, Nelson Piquet či Jacky Ickx.

Součástí startovního roštu je i plejáda strojů BMW M1. BMW Motorsport v roce 1979 pro tyto vozy v rámci velkých cen F1 uspořádal samostatnou sérii, které se účastnili i samotní piloti F1. První ročník vyhrál například slavný Rakušan Niki Lauda. Plno exemplářů se ale dostalo i do rukou soukromníků, kteří s M1 závodili právě v německém DRM. „Tehdejší západoněmečtí závodníci neotáleli ani s návštěvou Československa, provizorní mostecký okruh u železničního nádraží nevyjímaje. Pro pamětníky to bude bezesporu nostalgická podívaná,“ doplnil zajímavost obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.