Autodrom pokračuje v úspěšné spolupráci se značkou Kia, vozy využívá v kurzech bezpečné jízdy

07.09.2017 13:30

Společnost AUTODROM MOST, která v severočeském městě provozuje stejnojmenný areál se závodními okruhy a plochami pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, prodloužila v letošním roce spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH, s. r. o. a firmou ASAS, s. r. o., autorizovaným prodejcem vozů KIA, který obnovil vozový park pro kurzy bezpečné jízdy novým modelem Kia cee´d 2017.

Autodrom pokračuje v úspěšné spolupráci se značkou Kia, vozy využívá v kurzech bezpečné jízdy
Foto: Autodrom Most/Miroslav Grusa
Popisek: Pavel Sajdl, Jiří Volovecký a generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH Arnošt Barna při předávání symbolického klíče
reklama

Roční smlouvu oba partneři podepsali a vozidla si předali v úterý 5. září v areálu autodromu. „Partnerství při vzájemné propagaci produktů je výhodné pro obě strany. Autodrom svým zázemím pro motoristický sport, kurzy bezpečné jízdy, ale i řadu dalších společenských aktivit přitahuje pozornost tisíců fanoušků a návštěvníků z celé ČR, Evropy, ale i dalších kontinentů celého světa. „ Po předchozích prvenstvích Nejlepší prodejce vozů KIA v ČR v letech 2013 až 2015, byla naše společnost vyhodnocena prestižní cenou Prestige Platinum Dealer Award za rok 2016,“ uvedl Pavel Sajdl, obchodní ředitel a majitel mostecké firmy ASAS, která je významnou regionální společností s již osmadvacetiletou tradicí.

„Sedm aut nového modelu Kia cee´d s obsahem motoru 1,4CVVT/73 kW bude nadále sloužit řidičům v kurzech bezpečné jízdy, tři další vozy stejného typu v designu autodromu s rychlými pruhy a startovním číslem 83, které odkazuje na vznik uzavřeného závodního okruhu v Mostě, jsme získali jako bonus pro management. Spolupráce se osvědčila. Zatímco dříve preferovali účastníci kurzů bezpečné jízdy svá vlastní auta, v poslední době si stále častěji objednávají právě vozy Kia,“ upřesnil generální ředitel společnosti AUTODROM MOST Jiří Volovecký.

KIA MOTORS CZECH je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od dubna roku 1994. Za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 100 tisíc vozů. Úzce spolupracuje s Nadací Naše dítě, jejíž aktivity v roce 2014 rozšířila o projekt dárcovské samolepky „Já a Kia pomáháme dětem“, v hodnotě 50 korun za každý nově prodaný vůz. Od zahájení spolupráce v roce 2009 věnovala společnost KIA MOTORS CZECH Nadaci Naše dítě částku převyšující 1,5 milionu korun a podpořila více než 50 projektů na pomoc znevýhodněným dětem.

Kia Motors Corporation byla založena v roce 1944, a je tak nejstarší korejskou automobilkou. Kia vyrábí ročně více než tři miliony automobilů v deseti výrobních a montážních závodech v pěti zemích světa. Vozy následně prodává prostřednictvím sítě distributorů a dealerů ve sto padesáti zemích celého světa. Kia má dnes více než 49 tisíc zaměstnanců a vykazuje roční obrat téměř 45 miliard amerických dolarů. Je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a také oficiálním automobilovým partnerem fotbalové ligy UEFA.

Akciová společnost AUTODROM MOST provozuje stejnojmenný závodní okruh. Budoval se v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Nápad na stavbu autodromu sice vznikl v souvislosti s automobilovými a motocyklovými závody, hned od počátku se ovšem počítalo s jeho využitím i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních, závodnickými školami či kurzy bezpečné jízdy. Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005. Stále je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých tonáží.

Vybrané závody sezony 2017:
06. – 08. 10. - The Most Grand Finale

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice: Unikátní operace, první svého typu v ČR

10:06 Nemocnice České Budějovice: Unikátní operace, první svého typu v ČR

Na Oddělení kardiochirurgie a hrudní chirurgie Nemocnice České Budějovice, a.s. byla v rámci pilotní…