Autoklub ČR bude školit řidiče PPL CZ i v roce 2023

06.02.2023 12:39 | Tisková zpráva

Již předloni proběhl pilotní program vzdělávacích kurzů pro řidiče PPL CZ, který zajišťoval Autoklub České republiky.

Autoklub ČR bude školit řidiče PPL CZ i v roce 2023
Foto: Autoklub ČR
Popisek: Autoklub ČR

V minulém roce se spolupráce mezi tradiční motoristickou organizací a jednou z nejvýznamnějších tuzemských firem v oblasti balíkové logistiky rozběhla naplno. Proškoleno bylo na dvě stovky řidičů. Stejný rozsah je naplánován i letos, všechny kurzy proběhnou na polygonech sdružených v Asociaci center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. 

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30591 lidí

Cílem spolupráce PPL CZ s Autoklubem České republiky je v první řadě posílení bezpečnosti řidičů v provozu a jejich zdokonalení ve zvládání rizikových situací, jako jsou krizové brzdění, rychlé vyhýbání se překážkám či aquaplaning. Absolvování speciálních kurzů pro řidiče přispívá ke snížení nehodovosti i vzniku potenciálních škod na majetku a zdraví dalších účastníků silničního provozu. 

„V PPL CZ je pro nás bezpečnost na prvním místě, a to nejen uvnitř naší sítě, ale ve všech oblastech, ve kterých působíme. Investice do kurzů zaměřených na bezpečnost silničního provozu je jasným důkazem, že ke svému závazku předního balíkového dopravce přistupujeme maximálně zodpovědně. Tyto aktivity jsou vedle mnoha dalších také plněním závazků naší strategie ESG. Pro své aktivity a přístup patříme mezi jedničky balíkového trhu. Zároveň jsme vyhledávaným zaměstnavatelem i spolehlivým partnerem pro silniční dopravce. Vzdělávací aktivity navíc plně souvisí s našimi investicemi v oblasti snižování uhlíkové stopy, zavádění alternativních pohonů a využívání obnovitelných zdrojů energie,“ zdůraznil David Voznička, provozní ředitel přepravní společnosti PPL CZ.

Samotné školení je rozděleno na dvě části. První obsahuje online výuku zakončenou testem teoretických znalostí pravidel, řešení krizových situací, a také aktuální legislativy. Po absolvování testu pak probíhají praktická školení na polygonech v průběhu celého roku. Řidiče čeká vedle teoretické přípravy také čtyřhodinová praktická jízda, během které se zdokonalují ve zvládání krizových situací.

„Spolupracovat s PPL CZ, jedním z lídrů přepravy zásilek na trhu, je pro nás v oblasti vzdělávání profesionálních řidičů velmi přínosné. Je skvělé mít takového partnera, pro kterého je důraz na bezpečnost a zvyšování kvalifikace řidičů prioritou. Společensky odpovědné firmy dokáží svým přístupem proškolit širokou skupinu řidičů, kteří se na silnici pohybují každý den, a tím přispívají k pozitivnímu ovlivnění statistik dopravní nehodovosti. Kéž by takových společností, jakou je PPL CZ, bylo co nejvíce,“ uvedla Veronika Truhlářová, manager úseku Obecný motorismus Autoklubu České republiky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Soutěž na provozní budovu pro návštěvníky bývalého důlního díla Orty u Českých Budějovic

7:14 Jihočeský kraj: Soutěž na provozní budovu pro návštěvníky bývalého důlního díla Orty u Českých Budějovic

Jihočeský kraj vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh na novou provozní budovu pro návštěvníky a …