Pod pojmem „nesprávný způsob jízdy“ se v policejních statistikách ukrývá prakticky vše, co z volantem dělat nemáme, a přesto děláme. Telefonovat sice smíme jenom s hands-free, ale i to řada lidí porušuje, další ladí autorádio, nebo nastavují klimatizaci. To vše odvádí pozornost řidiče od toho, co se děje na silnici před ním.
Ono i samotné telefonování ovlivňuje schopnost řidiče vnímat situaci na silnici i jeho duševní kapacitu potřebnou pro rychlé a bezchybné řešení problémů. Přitom právě nesprávný způsob jízdy je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod.
„Nesprávný způsob jízdy, pod kterým najdeme vlastně nevěnování se řízení z jakéhokoliv důvodu, je především v letních měsících od roku 2010, s výjimkou roku 2014, nejčastější příčinou tragických nehod, což se potvrdilo i letos. Málokdy se podaří zjistit, proč řidič vjel nečekaně do protisměru nebo vyjel ze silnice a naboural například do stromu. Každoročně přitom při těchto nehodách zemře o prázdninách víc než 40 lidí,“ říká Martin Farář, šéf BESIP.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
BESIP , bezpečnost , doprava
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…