Banky se předhání v nabídkách běžných účtů

11.04.2017 14:12

Ztrácíte se ve velkém množství nabídek běžných účtu? Sháníte bankovní účet bez poplatků? Chcete založit účet pro své malé potomky, nebo jste student a sháníte výhodnou nabídku, která vám pomůže ušetřit nějakou korunu?

Banky se předhání v nabídkách běžných účtů
Foto: Ušetřeno.cz
Popisek: Kreditní karty, ilustrační foto.

Přinášíme vám srovnání nejrůznějších účtů, které vám zobrazí běžné účty se všemi důležitými parametry, jako jsou například poplatky za vedení účtu, platby za výběr z bankomatu či minimální měsíční vklad. Můžete si tak vybrat účet, který bude nejlépe odpovídat všem vašim požadavkům.

Změna je život

Rozhodli jste se pro změnu a chcete odejít od vaší stávající banky k jiné, ale bojíte se, že přestup bude moc složitý? Nemějte vůbec žádný strach, není na tom nic těžkého. Vztah mezi bankou a jejím klientem je vymezený zákonem o bankovnictví, který říká, že 15 dní po odstoupení od smlouvy má banka povinnost účet klientovi zrušit. Může se stát, že některé banky si za takový úkon budou účtovat manipulační poplatek, pro ještě větší zjednodušení tak můžete celou operaci vyřizovat s novou bankou, která se o zrušení služby postará za vás. Pokud vás nová banka nalákala na to, že nabízí bankovní účet vedený zdarma, ještě nejásejte. Bezplatné vedení účtu dnes nabízí téměř každý velký bankovní dům, proto je dobré věnovat pozornost dalším parametrům. Jen tak vás nepřekvapí další vysoké poplatky, například za výběr z bankomatu či příchozí a odchozí platby. Jestli toužíte po účtu bez poplatků, pak musíte v některých případech splnit určité podmínky nastavené bankou. Patří sem například stanovení minimální částky, která musí být na účet každý měsíc připsána.

Účet pro děti

Chcete naučit své ratolesti hospodařit s penězi už od mala? Zřiďte jim dětský bankovní účet. Založit ho a posílat na něj peníze můžete prakticky hned po jeho narození, s tím, že kartu vaše dítě obdrží až v 8 letech. Platnost dětského účtu končí, jakmile vaše dítě oslaví své 15. narozeniny. Úročení na dětském bankovním kontu bývá podstatně vyšší, než je tomu u konta běžného. Banky se tak snaží získat klienty. Štědré úročení často přesvědčí rodiče dětský účet založit a dítě tak většinou zůstane věrné bance i v dospělosti. V případě dětského účtu máte veškeré výdaje pod kontrolou. Můžete zde nastavit denní, týdenní i měsíční limity pro výběr a platby. Některé účty pro děti umožňují i pasivní náhledy do internetového bankovnictví pro rodiče či banku v mobilu.

Účet pro studenty

Pokud chcete získat studentský účet, musíte splňovat určité podmínky, přičemž každá banka má jiné. Zpravidla ale při zakládání účtu musíte předložit potvrzení o studiu nebo ISIC kartu. Věková hranice pro studentské účty se také liší, většinou je to však 26 let. Některá studentská konta ale můžete mít až do 30 let. V porovnání s účtem pro dospělé nabízí účet pro studenty stejné služby a produkty za nesrovnatelnou cenu a jako student tak můžete měsíčně ušetřit řádově stokoruny a využívat mnoho bonusů. Navíc, vedení studentského konta je při splnění podmínek banky zcela zdarma

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

22:11 Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

Centra na podporu integrace cizinců (CPIC) mají nové logo. Od začátku roku všech 14 center, která Sp…