Brazílie je 18. zemí, kam HK ČR letos vypraví další podnikatelskou misi

13.11.2013 19:12

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) již tuto neděli 17. listopadu vypraví další, v letošním roce již dvanáctou doprovodnou podnikatelskou misi. Celkem 20 zástupců podniků bude doprovázet předsedu Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha na jeho pracovní návštěvě Brazílie. Podnikatelé v čele s HK ČR v průběhu jednoho týdne absolvují hned několik podnikatelských fór a bilaterálních jednání se svými brazilskými protějšky a potenciálními partnery, a to v Sao Paulu, hlavním městě Brazílii, a ve městě Vitoria.

Brazílie je 18. zemí, kam HK ČR letos vypraví další podnikatelskou misi
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

U příležitosti plánované doprovodné podnikatelské mise dnes HK ČR uspořádala ve spolupráci s Velvyslanectvím Brazilské federativní republiky v Praze kulatý stůl „Den Brazílie“ organizovaný v rámci seriálu Dny Latinské Ameriky. Cílem těchto pravidelně organizovaných interaktivních kulatých stolů je snaha HK ČR postupně představit státy Latinské Ameriky a přiblížit specifika daných teritorií českým podnikům.

„Jsem si jist, že dnešní kulatý stůl jednoznačně přispívá k úspěchu plánované podnikatelské mise, kterou HK ČR organizuje,“ otevřel Den Brazílie viceprezident HK ČR Josef Cílek a pokračoval: „Česko-brazilské vztahy mají letitou tradici. České podniky zahájily konkrétní spolupráci se svými brazilskými protějšky již po roce 1918, čili jednoznačně máme na co navázat. České podniky mají v Brazílii nemalé zkušenosti v oblasti energetiky, výstavby vodních elektráren či cementáren. Víme, že Brazílie je země bohatá na suroviny a produkty chemického či petrochemického průmyslu a i zde, právě v rámci spolupráce při výrobě etanolu nebo biopaliv, naše podniky uskutečnily řadu zásadních jednání. Nesmíme opomenout ani další perspektivní obory pro český byznys, jako je automobilový průmysl, infrastruktura a letecký průmysl.“

Kulatého stolu zaměřeného na Brazílii se zúčastnil nejen velvyslanec Brazilské federativní republiky v Praze George Monteiro Prata, ale mimo jiné i zástupci ministerstva průmyslu a obchodu ČR, brazilské agentury na podporu obchodu a investic ApexBrazil či České exportní banky. Předmětem jednotlivých diskusních panelů pak bylo představení brazilské ekonomiky a investičních příležitostí, právních aspektů podnikání s Brazílií, a to společně s tématem financování vzájemných obchodů. Přes 30 přítomných zástupců českých firem se aktivně zajímalo o jednotlivá témata a diskutovalo s řečníky.

Doprovodnou podnikatelskou misi do Brazílie vede za HK ČR její prezident Petr Kužel. „Ekonomika Brazílie je jedna z nejdynamičtěji se rozvíjejících ekonomik na světě. Jedná se o 5. největší trh světa. Brazílie je 20 krát větší než naše země a disponuje 7. největším HDP na světě. Není proto pochyb, že se jedná z pohledu českých firem o velmi lákavé teritorium,“ sdělil Kužel a dodal: „Od roku 2005 zaznamenáváme neustálý růst vzájemné obchodní výměny. Jsme přesvědčeni, že právě tato mise zmiňovaný růst podpoří a prohloubí a vytvoří konkrétní obchodní příležitosti pro české firmy.“

Účastníci podnikatelské mise kopírují výše zmíněné prioritní obory. Zastoupen je ale i zbrojní či slévárenský průmysl. Podnikatelé se v rámci naplánovaného programu setkají mimo jiné se zástupci investiční společnosti Invest Sao Paulo či federace průmyslu státu Espirito Santo FINDES.

Aktuální reportáž z podnikatelské mise bude HK ČR přinášet v průběhu nadcházejícího týdne, a to prostřednictvím tiskových zpráv.

Hospodářská komora České republiky zastupuje podnikatelskou veřejnost na základě zákona č. 301/1992 Sb. o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Hlavním posláním Hospodářské komory ČR je vytvářet příležitosti pro podnikání, prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu. Hospodářská komora České republiky je povinným připomínkovým místem podnikatelské legislativy a chrání zájmy svých členů sdružujících se prostřednictvím sítě regionálních komor a začleněných živnostenských společenstev.  HK ČR sdružuje téměř 14 000 členů (fyzických i právnických osob podnikajících v ČR) organizovaných v 61 regionálních komorách a 86 oborových asociacích HK ČR. Více na www.komora.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komora.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Záložníci ze středních Čech prvně zažili ostrou střelbu z RPG-7

22:33 Armáda ČR: Záložníci ze středních Čech prvně zažili ostrou střelbu z RPG-7

Osmdesát příslušníků pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský k…