Brontosauři otevírají nepřístupná místa i nové možnosti dobrovolnictví

21.03.2017 21:52

Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus připravili rozmanitou nabídku jarních víkendových akcí. Účastníci si na nich mohou projít jeskyně Moravského krasu, prozkoumat funkcionalistickou vilu Stiassni nebo si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být syrským uprchlíkem. Při tom všem pomohou přírodě, památkám i lidem.

Brontosauři otevírají nepřístupná místa i nové možnosti dobrovolnictví
Foto: brontosaurus.cz
Popisek: Hnutí Brontosaurus

Na jaro mají Brontosauři připraveno na 30 víkendových akcí, které se liší jak dobrovolnickou činností, tak programem. "Letos klademe velký důraz i na akce pro ty, kteří s námi jedou poprvé, a na středoškoláky," zve nové účastníky programový ředitel Hnutí Brontosaurus Dalimil Toman. "Stačí si vybrat akci a vyrazit na zajímavá místa, poznat spoustu nových přátel a otevřít si příležitosti, které dobrovolnictví skýtá," doplňuje. Akce zvláště vhodné pro středoškoláky a nové účastníky lze najít na zvláštní stránce ZDE.

Díky netypickým činnostem se účastníci víkendových akcí naučí dovednosti, které by jinak těžko získávali. Na brontosauří akce totiž může vyrazit každý -- není třeba vlastnit jakékoli vybavení nebo mít zvláštní zkušenosti, vše účastníkům vysvětlí organizátoři na místě.

Na výběr je vše od osmdesátkové retrovíkendovky, pomoci v zámecké zahradě spojené s irskými tanci, spaní v jurtě i péče o prameny. Celou nabídku víkendovek lze najít v bronto! sauřím kalendáři akcí.

Hnutí Brontosaurus je uskupení převážně mladých lidí, kterým není lhostejný svět, ve kterém žijí. Proto už přes 40 let propojují smysluplnou práci pro přírodu, památky i lidi s netradičními zážitky a zábavou. Jsou nezávislí a otevření novým myšlenkám. Každoročně s nimi vyráží na kosení orchidejových luk, sázení stromů, opravování hradů nebo třeba stavění školy v Himálajích stovky dobrovolníků.

Jarní akce pořádané Hnutím Brontosaurus finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Státní fond životního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FAEI.cz: Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert

11:22 FAEI.cz: Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert

Domácnosti se musí připravit na ohlášené zdražení elektřiny od nového roku. Další skokový růst cen b…