Budovy bývalé vojenské roty na Kvildě přestanou Šumavě dělat ostudu

05.06.2013 21:22 | Zprávy

Správa NP a CHKO Šumava začala bourat stavby bývalé roty pohraniční stráže na Kvildě.

Budovy bývalé vojenské roty na Kvildě přestanou Šumavě dělat ostudu
Foto: red
Popisek: Bývalý ředitel Správy NP a CHKO Šumava Jiří Mánek

Zůstane tu pouze hlavní budova, kde by mohlo vzniknout specializované návštěvnické středisko. Správa šumavského parku chce efektivně naložit i s ostatními opuštěnými rotami v pohraničí, což je čtvrt století starý problém, který po tuto dobu nikdo nevyřešil.

Vřed na vzhledu centra šumavské obce Kvilda i celého Národního parku Šumava – budovy bývalé roty pohraniční stráže na Kvildě – problém, který si již více než dvacet let jako horký brambor přehazuje několik státních institucí - od ministerstva vnitra až po Správu NP a CHKO Šumava - se konečně podařilo vyřešit.

Současné vedení Správy NP a CHKO Šumava získalo příspěvek z Ministerstva životního prostředí ČR a včera odpoledne (úterý 4.6. 2013) se začalo s demolicí budov roty. Vyřešilo se tím hned několik problémů najednou.

„Kromě samotného odstranění ostudných budov a zvelebení centra obce máme v plánu následně upravené pozemky směnit s obcí Kvilda za pozemky, které jsou v přírodovědně mnohem hodnotnějším území na okraji obce. Obec bude moci investovat v centru svého zájmu a my získáme přírodovědně cenná území, která ponecháme přírodě. Nebude se tu smět stavět, což odradí případné stavitele a developery,“ pochvaluje si systémové řešení Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Navyšováním nájemného v nebytových prostorách na tržní úroveň

16:26 MHMP: Navyšováním nájemného v nebytových prostorách na tržní úroveň

Strategie hlavního města navyšovat nájmy v lukrativních městských nebytových prostorách na tržní úro…