Budvar získal Výroční ceny 2012 od České a moravské pivovarnické akademie

5. 3. 2013 13:25

Česká a moravská pivovarnická akademie udělila minulý týden Výroční ceny za rok 2012 celkem v 17 kategoriích. V kategorii pivovarů s ročním výstavem nad 500 000 hektolitrů zvítězil Budějovický Budvar, n.p. Ve stejný den vyhlásil odborný měsíčník Pivo, Bier & Ale Výroční ceny 2012. Vítězem v kategorii „Nejpůsobivější nová pivní sklenice“ se stala kolekce pivního skla pro značku Budweiser Budvar, kterou vytvořil významný český designér Rony Plesl.

Budvar  získal Výroční ceny 2012 od České a moravské pivovarnické akademie
Foto: red
Popisek: Budějovický Budvar

České Budějovice, 5. března 2013 –  Budějovický Budvar, n.p., získal v minulém týdnu dvě významná ocenění. Česká a moravská pivovarnická akademie (dále jen ČMPA) vyhlásila výsledky hlasování svých členů a celkem v 17 kategoriích přidělila Výroční ceny  2012. V kategorii „Pivovary s výstavem nad 500 000 hektolitrů“ se vítězem stal Budějovický Budvar, n.p.

Ve stejný den vyhlásil své Výroční ceny 2012 v také odborný měsíčník Pivo, Bier & Ale. V kategorii „Nejpůsobivější nová sklenice roku 2012“ zvítězila série sklenic pro značku Budweiser Budvar. Nová řada skla pro značku Budweiser Budvar se ve restauracích začala objevovat loni v srpnu a představuje patrně nejucelenější řadu pivního skla v České republice. Zahrnuje pohár na nožce, klasické pivní sklenice a džbánky s uchem ve zcela jednotném designovém konceptu. Autorem designu nových sklenic pro Budweiser Budvar je Rony Plesl, přední český designér, sochař a držitel ceny Grand Czech Design. Výrobcem pak je známý dodavatel nápojového skla SAHM.

“Obou Výročních cen si velmi vážíme a chápeme je jako významné ocenění práce všech lidí z Budějovického Budvaru, kteří se loni podíleli na relizaci projektu nových sklenic, dbali o dlouhodobé udržování vysoké kvality budvarského piva a přispěli k dosažení dobrých obchodních výsledků v loňském roce. Naše zvláštní poděkování pak patří panu Ronymu Pleslovi za vynikající kreativní řešení nových sklenic,” říká Petr Samec, tiskový mluvčí Budějovického Budvaru.

Budějovický Budvar, n.p. vystavil v roce 2012 celkem 1 340 000 hektolitrů piva, což znamená meziroční zvýšení produkce o téměř 2 %. Pivovaru se dařilo jak v zahraničí, kde se podařilo prodat nejvíce piva v historii podniku, tak i na domácím trhu. Na nárůstu prodeje se výrazně podílel světlý ležák Budweiser Budvar, který je vlajkovým produktem pivovaru a jehož prodej vzrostl o 5 %. V loňském roce došlo i k významnému navýšení tržeb asi o 100 miliónů Kč, tedy o 5 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Helena Vondráčková zvyšuje kvalitu svých koncertů. Pracuje pro ni nová firma

14:21 Helena Vondráčková zvyšuje kvalitu svých koncertů. Pracuje pro ni nová firma

Zpěvačka Helena Vondráčková, která je právě na celoročním česko-slovenském turné Helena Dlouhá noc L…