Hospodářská komora o zavedení mistrovské zkoušky usiluje dlouhodobě. Vnímá ji jako zásadní nástroj pro zvýšení kvality řemesel, lepší uplatnění odborníků na trhu práce i pro posílení důvěry zákazníků v poskytované služby.
„V zemích jako Německo nebo Rakousko má mistrovská zkouška silnou tradici a v některých oborech dává skutečnou garanci kvality a profesionality, kterou se může mistr prokázat. Díky zákonu o mistrovské zkoušce máme šanci tento handicap dohnat a vytvořit pro české řemeslníky srovnatelné podmínky pro vysoce kvalifikovanou práci nejen v okolních státech, ale také na celém evropském trhu. Zavedení mistrovské zkoušky nastaví vyšší standard odbornosti, na který se zákazníci mohou spolehnout. A nepochybně to vrátí těm nejlepším řemeslníkům prestiž, kterou si právem zaslouží,“ uvedl prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.
Na podporu přijetí zákona spustila Hospodářská komora petici, do které se mohou zapojit podnikatelé, odborné školy i veřejnost ZDE.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


