Byla zahájena soutěž Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018. Ceremoniál proběhne v Zrcadlové kapli

18.04.2018 8:39

Dne 16. dubna se v Národní knihovně České republiky v Klementinu konala tisková konference k zahájení soutěže Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018.

Byla zahájena soutěž Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018. Ceremoniál proběhne v Zrcadlové kapli
Foto: Stříbrný Lukostřelec
Popisek: Vedoucí zastupitelství ceny Elena Sorokina na tiskové konferenci

Tiskové konference se zúčastnili ředitel Ruského střediska vědy a kultury v Praze Andrej Končakov, který je rovněž dočasně pověřený výkonem funkce zástupce agentury Rossotrudničestvo v ČR, člen dozorčí rady ceny Miloš Jaro, člen odborné rady ceny a předseda České asociace rusistů Jiří Klapka a vedoucí zastupitelství ceny Elena Sorokina.

Andrej Končakov sdělil: „Za dva roky se soutěže v různých nominacích zúčastnilo více než 50 projektů. Letos soutěž proběhne potřetí a doufáme, že počet účastníků bude každým rokem stoupat.

Díky ceně Stříbrný Lukostřelec – ČR jsme mohli společnosti představit projekty v oblasti veřejné diplomacie a iniciativy, jejichž cílem je sblížení našich národů. Doufám, že v tomto jubilejním roce, v němž slavíme 25 let historie vztahů mezi našimi národy, budeme svědky řady zajímavých projektů, které budou na soutěži představeny a poté náležitě oceněny členy odborné rady ceny Stříbrný Lukostřelec – ČR.“

Člen dozorčí rady ceny Jiří Klapka před nedávnem obdržel na Velvyslanectví Ruské federace medaili A. S. Puškina za zásluhy při upevňování přátelství a spolupráce mezi národy. Ve svém projevu řekl: „Slova z písně nevypustíte, historii nepřepíšete. Jestli někdo Česko proslavil, tak čeští hudebníci a učitelé. V Rusku jich ještě do revoluce působilo obrovské množství. Naše národy spolu byly vždy spjaty jak v oblasti kultury, tak i vědy.“