ČD Cargo, a.s. získalo certifikát SQAS (Safety & Quality Assessment System)

19.04.2015 9:48

Naše společnost si klade za jeden z hlavních cílů být spolehlivým, bezpečným a vyhledávaným dopravcem na domácím i zahraničním trhu nákladní železniční dopravy. Z tohoto důvodu proběhl v ČD Cargo, a.s. ve dnech 18. – 27. března 2015 externí audit (hodnocení) systému SQAS podle metodiky CEFIC SQAS 2011.

ČD Cargo, a.s. získalo certifikát SQAS (Safety & Quality Assessment System)
Foto: red
Popisek: ČD Cargo

SQAS Rail (železniční doprava) je systém posuzující kvalitu, bezpečnost, vliv na životní prostředí a soulad s požadavky chemického průmyslu při realizaci dopravních služeb poskytovaných v jednotné formě jednoznačným standardním posouzením, které je prováděno nezávislým akreditovaným hodnotitelem. Jedná se o evropský systém hodnocení používaný v silniční a železniční dopravě, kombinované dopravě, námořní dopravě volně loženého i baleného zboží, v režimu čistících stanic, v distribuci, ve skladovacích terminálech, nákladních lodích a vlečných člunech při spolupráci společností s ohledem na problematiku nebezpečných chemických látek.

Vlastní audit ČD Cargo na SQAS provedl organizací CEFIC (Evropský svaz chemického průmyslu) akreditovaný hodnotitel, který používá standardizovaný dotazník – ten je volně dostupný na webových stránkách CEFICu www.sqas.org. Zkušební otázky v dotazníku jsou sestaveny z požadavků ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, RID, zkušeností a technických požadavků podniků chemického průmyslu. Společnost ČD Cargo, a.s. dosáhla v rámci centrály spolu s  dalšími certifikovanými organizačními jednotkami úspěšnosti 87 až 91 %, což je nadstandardní výsledek. Certifikát bude naší společností mimo jiné využíván ve vyhlášených vývěrových řízeních, při nichž bude vyžadováno vlastnictví tohoto certifikátu. Vybraným obchodním partnerům může být poskytnut detailní výsledek hodnocení SQAS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum představuje novou tvář

20:58 Národní muzeum představuje novou tvář

Generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea bude již brzy u konce a s tím souvisí i plá…