ČD: Novým generálním ředitelem Českých drah je Daniel Kurucz

22.02.2014 17:20

Představenstvo Českých drah dnes jmenovalo generálním ředitelem firmy svého předsedu Daniela Kurucze. Novým náměstkem pro ekonomiku a techniku a zároveň členem představenstva je Pavel Krtek. Třetím členem představenstva se včera stal Michal Štěpán, který současně zastává funkci náměstka pro osobní dopravu.

ČD: Novým generálním ředitelem Českých drah je Daniel Kurucz
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Nové představenstvo, které včera zvolila Dozorčí rada ČD, se sešlo poprvé dnes ráno. „Naším hlavním úkolem je řešit finanční situaci způsobenou vysokým zadlužením. Osobně vidím jako zásadní stabilizaci cashflow a financí. Tady se už hodně práce udělalo, ale čekají nás letos velké výdaje, například zaplacení 1,87 miliardy korun za Railjety,“ vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva ČD Daniel Kurucz. Výraznou posilou managementu národního dopravce se proto stal Pavel Krtek, který se léta pohybuje v oblasti financí, ekonomiky a logistiky. Působil mimo jiné v představenstvu UNIPETROL, a.s. Zkušenosti se železniční dopravou získal díky angažmá ve firmách UNIPETROL doprava, s.r.o., a AWT, a.s.

Další důležitou operací, která na nový management čeká, je převod nádraží na Správu železniční dopravní cesty. K němu by mělo dojít ještě během letošního roku, pokud s tím současná vláda vysloví souhlas.

České dráhy mají před sebou náročný rok. Podnikatelský plán počítá s provozním ziskem (EBIT) +24 milionů korun. „Abychom tento plán splnili, musí objednatelé veřejné dopravy uhradit veškeré své smluvní závazky, právě proto je důležité posílení komunikace s kraji, o čemž včera hovořil pan ministr. My sami pak musíme najít a realizovat úspory ve výši cca 200 milionů korun,“ dodává Daniel Kurucz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: České dráhy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV

17:59 Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV

V HIV centru Fakultní nemocnice Bulovka byl podán nový inovativní lék. U HIV pozitivního pacienta s …