ČD opravily uherskobrodskou výpravní budovu v rámci nového Dopravního terminálu

02.04.2016 9:03

Součástí včerejšího slavnostního otevření Dopravního terminálu v Uherském Brodě je zahájení provozu kompletně zrekonstruované výpravní budovy Českých drah, kterou realizoval národní dopravce ze svých finančních prostředků. Investované náklady ve výši cca 14 miliónů korun zajistily zázemí pro železniční a autobusovou dopravu a zcela nové a moderní prostředí pro cestující.

ČD opravily uherskobrodskou výpravní budovu v rámci nového Dopravního terminálu
Foto: red
Popisek: ČD - logo

V roce 2010, kdy se otevřela možnost čerpání dotací z „Programu švýcarsko-české spolupráce“, se zahájila intenzivní jednání k realizaci akce „Dopravní terminál – II. etapa Uherský Brod“. Partnery projektu byly společně s městem Uherský Brod a Správou železniční dopravní cesty i České dráhy. „Část projektu Českých drah, tj. rekonstrukci výpravní budovy, jsme realizovali jako paralelní vlastní projekt na základě čestného prohlášení tak, aby celý dopravní terminál splňoval požadavky švýcarské strany. Z celkové výše investic realizace dopravního terminálu cca 156 mil. Kč se u Českých drah jednalo o investici ve výši 14,2 mil. Kč,“ přibližuje František Bureš, člen představenstva Českých drah.

Projekt Českých drah řešil zázemí pro železniční i autobusovou dopravu, rekonstrukci odbavovací haly, opravu fasády a přístřešku, výměnu dveří a oken, kompletní rekonstrukci střechy výpravní budovy i úpravu prvního nástupiště včetně laviček či odpadkových košů.

Uherský Brod pak řešil úpravu autobusového terminálu města, autobusových stání, přístřešků a přednádražních prostor jako klidové zóny s vodním prvkem. Nedílnou součástí projektu jsou také nově vybudovaná parkovací stání, stání pro taxi a MHD. V rámci projektu proto ČD poskytly pozemky přilehlé k nádražní budově formou výpůjčky a následného odkupu.

Stavba Českých drah byla zahájena loni v červnu, zkolaudována byla v lednu letošního roku. Realizovalo ji sdružení společností Hroší stavby Morava a.s. a Chládek a Tintěra Pardubice a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

22:16 Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

V sobotu 27. a neděli 28. října 2018 budou pro veřejnost mimořádně zpřístupněny Hrzánský a Lichtenšt…