ČEPRO rozveze prvních 70 tisíc litrů dezinfekce

21.03.2020 19:27

Společnost ČEPRO začala včera vydávat prvních 70 tisíc litrů dezinfekce, které vyrobila ve svém skladu ve Šlapanově. Enormní množství reagující na velkou poptávku státu vzniklo velmi rychle, celý projekt od nápadu po realizaci zabral pouhé čtyři dny.

ČEPRO rozveze prvních 70 tisíc litrů dezinfekce
Foto: red
Popisek: Čepro

Firma je schopna v dalším období vyrobit až 90 tisíc litrů dezinfekce denně. V plánu je kromě velkých nádrží na 1000 litrů zahájení stáčení do 5l a 25l barelů, a pokud se podaří uspokojit veškerou poptávku státu, bude zbylé množství k dispozici pro firmy a občany.

Dezinfekce odpovídá standardu Světové zdravotnické organizace a v Čepru se mísí ve speciálně vyčleněné velkoobjemové nádrži. "Výroba dezinfekce vznikla na základě podpory MPO a MŽP, vyplývá z naší stabilizační role, kterou máme sice především v oblasti pohonných hmot, ale jsme připraveni státu pomoci v jakékoliv krizové situaci, pokud máme dostupné technologie i kapacitu. Výroba dezinfekce i v takovémto extrémním množství nijak nelimituje naši schopnost zásobovat trh naftou, benzínem a dalšími palivy,“ doplňuje k tomu Jan Duspěva, generální ředitel Čepra.

Firma chce touto cestou poděkovat společnosti Etanol Energy, která promptně dodala potřebné suroviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…