ČEZ: Během tří dnů obsadili zájemci o prohlídku Temelína více než pět stovek míst

23.06.2023 14:32 | Komerční článek

Pouhé tři dny stačily na to, aby zájemci kompletně obsadili prázdninové prohlídky areálu Jaderné elektrárny Temelín. Na červenec a srpen ČEZ připravil 35 termínů s kapacitou 560 míst.

ČEZ: Během tří dnů obsadili zájemci o prohlídku Temelína více než pět stovek míst
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

I tak ale energetici zvou do svého infocentra, kde si návštěvníci mohou jihočeskou jadernou elektrárnu prohlédnout virtuálně prostřednictvím ReakTour. Přijet mohou například i na kole nebo elektrokole. Vedle infocentra fungují hned dva dobíjecí stojany.

Už první prázdninový víkend vyrazí první návštěvníci v osmičlenných skupinách na prohlídku Jaderné elektrárny Temelín. Elektrárnu si prohlídnou nejprve virtuálně, následně se projdou i střeženým areálem. Celý program potrvá přibližně tři hodiny. „Program kombinuje virtuální a skutečný zážitek. V rámci virtuální prohlídky navštíví účastníci nejstřeženější části elektrárny včetně reaktorového sálu, během skutečné exkurze zase nasají atmosféru jihočeské jaderné elektrárny a podívají například do skladu použitého paliva,“ říká Kateřina Bartušková, vedoucí informačních center Skupiny ČEZ.

Anketa

Je třeba, aby si bezpečnostní složky dávaly pozor na Rusy, kteří u nás žijí?

14%
86%
hlasovalo: 21910 lidí

Na speciální prázdninové prohlídky připravili energetici 35 termínů s kapacitou 560 míst. Velký zájem o prázdninové prohlídky energetiky potěšil. „Těší nás, že o prohlídku elektrárny je stále velký zájem. Kapacita se zaplnila během tří dní. Stále se ale lidé mohou zdarma registrovat na virtuální prohlídku, která je zavede do těch nejzajímavějších míst temelínského areálu,“ doplnil Petr Šuleř, vedoucí komunikace jaderných elektráren ČEZ.

Návštěvníci, kteří přijedou na elektrokolech, mohou navíc své bicykly nabít přímo bezemisní jadernou elektřinou z dobíjecích stanic umístěných před infocentrem. V zámeckém parku kolem infocentra si mohou zájemci projít ptačí stezku nebo nakouknout do útrob včelích úlů. První exkurze začíná v sobotu 1. července.

Registrovat se na ReakTour mohou návštěvníci prostřednictvím webového formuláře ZDE.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 7,4 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

22:04 Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

Zvýšení příspěvku na péči, které v pátek odsouhlasila Poslanecká sněmovna, se nevztahuje na nejnižší…