ČEZ: Distribuční maturita opět v Hradci Králové

30.09.2021 14:12 | Tisková zpráva

Distribuční maturita opět ve své klasické podobě proběhla minulý týden v Hradci Králové. Všichni si oddechli, že se vše vrátilo do normálu. Březnová distribuční maturita – náhrada za loňskou, totiž probíhala online. Ale žáci, učitelé i přednášející si pochvalovali, že takto je to mnohem lepší a poučnější.

ČEZ: Distribuční maturita opět v Hradci Králové
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Po covidové nucené pauze se ve středu 22. září sešli studenti 4 partnerských středních škol  na třídenním poznávání všeho, co souvisí s distribucí elektřiny. V sídle společnosti ČEZ v Hradci Králové je přivítali odborníci, kteří jim 3 dny pomáhali osvojit si znalosti a dovednosti, které využijí nejen u maturity nebo vysokoškolského studia, ale i na samém začátku jejich pracovní kariéry. Více informací naleznete ZDE.

„Podpořit zájem o technické obory si dala za cíl i Distribuční maturita, která probíhá pod patronací Skupiny ČEZ v Hradci Králové. Studenti během 3 dnů absolvují teoretické výklady i praktické ukázky například na rozvodně Neznášov. Dvacet tři středoškoláků a jeden pedagog tak získalo teoretické a praktické znalosti, které se jim budou hodit nejen při závěrečném vědomostní testu, ale i v praktickém životě,“ upřesňuje program Martin Klacián, náborový specialista z Útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ. 

Studenti mají jedinečnou možnost získat zcela konkrétní představu o činnostech v jednotlivých úsecích distribuce energie. Seznámí se například se zajímavostmi z provozování sítí vysokého a velmi vysokého napětí, něco o diagnostice, měření a dispečerském řízení distribuční soustavy. V praxi také viděli, jak funguje rozvodna, co obnáší práce pod napětím či vytyčování podzemního vedení.

Samozřejmostí maturity je pak závěrečný test, u něhož rozhodují nejen rychlost, ale především správné odpovědi. Ten, kdo získá nejvíce bodů v nejkratším čase, se pak stane králem všech maturantů.

Energetické maturity“ Skupiny ČEZ, ať již jsou zaměřené na klasickou či jadernou energetiku, případně distribuci vyrobené elektrické energie, probíhají již čtrnáctým rokem. Vždy se jedná o třídenní program s odborníky se semináři a praktickými ukázkami určený vybraným žákům z partnerských škol Skupiny ČEZ zaměřených na elektrotechniku a energetiku. Kromě Distribuční maturity, která se koná na Kladně, v Ostravě a Hradci Králové, jsou to ještě Energetická maturita zaměřená na klasickou energetiku (v Elektrárně Tušimice) a Jaderné maturity (Temelín či Dukovany).

Distribuční maturity v Hradci Králové se zúčastnili vybraní žáci ze 4 středních škol v Hradci Králové, Dobrušce, Liberci, Pardubicích. O akci je každoročně mezi žáky vysoký zájem, a i proto o účastnících rozhodují pedagogové oslovených středních škol. Zúčastnit se mohou z každé jen nejlepší žáci. Jak se většina z přítomných shodla, díky třídennímu poznávání už nyní lépe chápou, jak vše kolem distribuce elektrické energie funguje. Hlavně účastníci ze čtvrtých ročníků, které za chvíli čeká opravdová maturita, si pochvalovali nabyté znalosti.

Po absolvování vědomostního testu se králem Distribuční maturity 2021 stal Jakub Brůna ze SPŠ strojní a elektrotechnické a VOŠ Liberec. Druhý skončil Stanislav Doubravský ze SPŠE Pardubice a na třetí příčku se vyšplhal Matěj Doležal ze SPŠSE a VOŠ Liberec.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

19:15 Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

Rodinný, přátelský, pracovní a příjemně podzimní byl čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa, který se v so…