ČEZ ESCO posiluje v energetických úsporách na slovenském trhu. Kupuje většinový podíl ve společnosti e-Dome

20.05.2019 13:30

e-Dome je předním poskytovatelem komplexních energetických úspor a energetického managementu na Slovensku. Zaměřuje se i na energetické poradenství při výstavbě nových objektů a vylepšování funkčnosti energetických zařízení. Mezi její zákazníky patří firmy, obce, nemocnice, divadla, obchodní centra i průmyslové a administrativní areály.

ČEZ ESCO posiluje v energetických úsporách na slovenském trhu. Kupuje většinový podíl ve společnosti e-Dome
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Vstup do společnosti e-Dome pro nás znamená posílení naší pozice v energetických službách na Slovensku. Jde o kvalitní firmu, ve které pracují skuteční odborníci, a dobrou platformu pro náš další růst v sektoru úspor a energetického managementu,“ říká generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

ČEZ ESCO získává ve společnosti E-Dome majoritu 51 procent, zbylých 49 procent zůstává stávajícímu majiteli, podnikateli Peteru Lukešovi.

„Jsme rádi, že jsme získali tak silného strategického partnera, jakým je ČEZ ESCO. Vzájemná spolupráce nám umožní rychlejší rozvoj našich produktů a služeb na slovenském trhu,“ říká předseda představenstva e-Dome Peter Lukeš.

Mezi referenční zakázky e-Dome patří například EPC projekty pro síť nemocnic Svetu zdravia a Divadlo Nová Scéna Bratislava, realizace energetického managementu pro společnosti New Europe Property Investments a Jaguar Land Rover Bratislava nebo energetické audity pro hotelové řetězce Tatry Mountain Resorts a SOREA.

Jedním z hlavních produktů E-Dome jsou energetických služby so zaručeným výsledkem (EPC), kdy dodavatel přímo ve smlouvě ručí za dosažené úspory, jinak je zákazníkovi doplácí. Zároveň je možné při využití tohoto konceptu splácet investice do úsporných opatření přímo z peněz ušetřených za nespotřebované energie, takže zákazník nemusí investovat žádné vlastní prostředky. Dalšími produkty jsou energetický management, který nastavuje optimální procesy pro snížení spotřeby zejména ve firmách, energetické audity a poradenství.
S oběma produkty mají velké zkušenosti také další dceřiné společnosti ČEZ ESCO, které působí zejména na českém trhu. Například projekty EPC od ČEZ ESCO v roce 2018 ušetřily takto zákazníkům 215 milionů korun, což zároveň znamenalo úsporu 34 000 tun ekvivalentu emisí CO2 a úsporu množství energie, kterou by ročně spotřebovalo přes 20 000 domácností.
Spotřeba energie se má v EU podle celoevropského scénáře snížit do roku 2030 minimálně o 32,5 procenta (oproti scénáři business-as-usual). Právě projekty energetických úspor formou EPC mohou tyto cíle pomoct naplnit.
„Oblast energetického managementu a EPC projektů je bez nadsázky budoucností moderní energetiky. S e-Dome jsme se potkali na projektech v nemocnicích Svetu zdravia, kde jsme si vyzkoušeli vzájemnou spolupráci na kterou můžeme dále navázat,“ říká generální ředitel ENESA Václav Taubr. 

ČEZ ESCO už v tuto chvíli na Slovensku působí v projektech energetických úspor skrze dceřinou společnost ENESA. Projekt ENESA a e-Dome v nemocnici ve Svidníku byl loni vyhodnocen nejlepším na Slovensku. Vedle toho se ČEZ ESCO na Slovensku věnuje dalším odvětvím moderní energetiky prostřednictvím dalších dceřiných společností. ČEZ Slovensko je dodavatelem elektřiny a plynu pro firemní klientelu. V teplárenství vlastní ČEZ ESCO podíly ve firmách Spravbytkomfort, Bytkomfort a ČEZ Servis, společnost AZ Klima SK je předním dodavatelem vzduchotechniky a klimatizací, ČEZ Distribučné sústavy se zaměřuje na lokální distribuční soustavy, KLF-Distribúcia je společným podnikem pro vybudování velké rozvodny v průmyslovém areálu v Kysucích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje dálnici D3 v úseku Bošilec - Ševětín

12:59 Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje dálnici D3 v úseku Bošilec - Ševětín

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v pondělí 24. června devítikilometrový úsek dálnice D3. Jiho…