ČEZ: Energotrans je i nadále bezpečným podnikem

23.10.2015 18:37 | Zprávy

Prestižní titul „Bezpečný podnik“ obhájila v minulých dnech společnost Energotrans, a. s., ze Skupiny ČEZ., která provozuje původní elektrárnu Mělník I. V praxi to znamená potvrzení přístupu a důrazu na dodržování všech podmínek bezpečnosti práce. Titul, který uděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, po téměř měsíční kontrole systému řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci pracovníky oblastních inspektorátů práce, získala společnost již popáté v řadě. Stejně jako ty předchozí má platnost tři roky.

ČEZ: Energotrans je i nadále bezpečným podnikem
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Titul Bezpečný podnik lze získat na základě hloubkového auditu specialistů z oblasti bezpečnosti práce, kteří jeho vyhodnocení předávají Státnímu úřadu inspekce práce. Jeho získání, natož pak obhájení, podléhá přísným pravidlům. Specialisté musí zkontrolovat a prověřit funkčnost celého systému, včetně vydání příslušné řídící dokumentace. Během vlastního auditu proto doslova a do písmene nezůstane na podniku nitka suchá,“ říká za společnost Energotrans, Miroslav Krebs, ředitel pro správu a integraci.

Program „Bezpečný podnik“ je jedním ze způsobů, jak implementovat systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci do celkového managementu a docílit tak vyšší úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví. Program byl vyhlášen Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Státním úřadem inspekce práce již v roce 1996. Držitel ocenění je povinen, kromě jiného, provést každoročně kompletní vnitřní audit. Oblastní inspektorát práce u oceněného právního subjektu po dobu platnosti certifikátu provádí namátkovou prověrku, která je zaměřena zejména na změny, které nastaly buď v podmínkách hodnocení, nebo které proběhly za uplynulé období v právním subjektu. Ocenění se uděluje každý rok s platností po dobu tří let, a to podnikům, které splnily podmínky programu. V České republice se prokazuje platným osvědčením "Bezpečný podnik" 83 společností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…