ČEZ: Již jen týden zbývá do konce hlasování, které přechody chtějí Východočeši osvětlit

16.05.2013 9:50

Ještě týden mohou lidé pomoci osvětlit přechody v anketě Skupiny ČEZ. Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Bezpečnostním prvkem, který dokáže tuto smutnou statistiku výrazně zlepšit, je kvalitní osvětlení. Obyvatelé východních Čech teď mají poslední týden na to, aby svými hlasy rozhodli, které přechody osvětlí Skupina ČEZ v projektu Vaše volba 2013. Hlasování končí v pátek 24. května 2013.

ČEZ: Již jen týden zbývá do konce hlasování, které přechody chtějí Východočeši osvětlit
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Na prvním místě jednoznačně vede Hradec Králové s počtem hlasů 2 902, na druhém místě je Trutnov, na Hradec ale ztrácí 1 357 hlasů. Třetí místo náleží Náchodu s počtem 1 377 hlasů. V těsném závěsu následuje Česká Třebová – 1 363 hlasů, Pardubice -   1 173 hlasů a Chrudim s 910 hlasy. Na dalších místech jsou Holice, Nová Paka, Rychnov nad Kněžnou a poslední příčku má zatím Moravská Třebová. Ale až do 24. května se výsledky budou měnit na základě Vašeho hlasování. 


Podle statistik sice každým rokem ubývá nehod, kdy dojde ke srážce automobilu s chodcem, i tak je toto číslo stále vysoké. Jen v loňském roce cestu přes přechod nepřežilo 35 chodců, těžce raněných bylo 220 lidí. Zásadním bezpečnostním prvkem, který dokáže přispět ke zvýšení bezpečnosti na přechodech pro chodce a snížit tak tuto smutnou statistiku, je kvalitní osvětlení. Proto se společnost ČEZ rozhodla oslovit veřejnost, aby v projektu Vaše Volba 2013 a vybrala nejnebezpečnější přechody, které budou vybaveny světly. Projekt probíhá v součinnosti s Policejním prezidiem ČR a organizací BESIP.

I na východě Čech je stále velký počet silničních přechodů, které představují pro chodce riziko.  „Vítáme  možnost přispět k bezpečnosti chodců. Podle statistik  kvalitní osvětlení přechodu může snížit počet úmrtí až o 65 procent“, říká kapitán Jiří Nejezchleb z dopravní policie Královéhradeckého kraje. „Velmi proto oceňujeme celou akci, ve které společně se Skupinou ČEZ a BESIPEM pomůžeme vybrat a osvětlit přechody, které si lidé sami vyberou svým hlasováním,“ doplňuje kapitán Nejezchleb.

V projektu Vaše volba 2013 Skupiny ČEZ mohou lidé hlasovat na webových stránkách ČEZ www.cezregiony.cz až do konce pátku 24. května a sami si  určit, které přechody jsou nejnebezpečnější a potřebují proto vybavit osvětlením.

„Průběžné výsledky volby jsou dostupné on-line. Veřejnost proto může sledovat, jak si zrovna ten jejich přechod vede, a mohou do jeho podpory zapojit třeba další známé,“ doplnila Šárka Samková ze Skupiny ČEZ.

Na východě Čech nominovali odborníci z Policejního prezidia ČR, s nimiž ČEZ na projektu spolupracuje, celkem 10 nebezpečných přechodů. Z nich zvolí lidé tři přechody, další dva pak ještě vybere odborná komise s krajskými zástupci Dopravní policie a BESIPu. Ti svým odborným doporučením zajistí, že ty skutečně nejpotřebnější přechody budou osvětleny.

*Čísla aktuální k 16. 5. 2013 k 8.00 hodině – každou minutu se mění. Více na www.cezregiony.cz

Přehled nominovaných přechodů ve východních Čechách: 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: ČEZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Novým ředitelem Krajského úřadu bude Miroslav Vrba

10:29 Královéhradecký kraj: Novým ředitelem Krajského úřadu bude Miroslav Vrba

Novým ředitelem Krajského úřadu Královéhradeckého kraje bude jmenován Miroslav Vrba. Na pozici vystř…