ČEZ: K Dlouhým stráním se v sobotu vydá přes 30 elektromobilů

28.05.2020 17:56 | Zprávy

Turistům v Jeseníkách se o víkendu při troše štěstí naskytne originální podívaná na kolonu elektromobilů. Automobily se zásobníkem energie v baterii se vydají na cestu z Ostravy k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, jejíž horní nádrž je největší baterií na uchovávání elektřiny v Česku.

ČEZ: K Dlouhým stráním se v sobotu vydá přes 30 elektromobilů
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

 „Trasu symbolicky zakončí ve sportovním areálu Kouty v Loučné nad Desnou, kde je také infocentrum přečerpávací elektrárny. Tam své vozy také vystaví,“ řekl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol. Takzvanou eJantarovou cestu se Skupinou ČEZ projede v sobotu 32 vozů, většinou různých typů elektromobilů Tesla.

„Pravděpodobně přijede i Tesla Model Y, která se dostala k prvním zákazníkům letos v březnu, a také Audi e-tron, takže to bude velký zážitek pro všechny, kteří se elektromobilitou zabývají. Elektromobily zájemcům v sobotu odpoledne představíme na náměstí sportovního areálu v Koutech, v některých vozech bude možné projet se po okolí,“ řekl Milan Rajchl, který letos pořádá moravskoslezskou dvoudenní ekotour s názvem eJantarová cesta už počtvrté, vždy s jinou cílovou destinací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak dlouho hodláte řídit dvě ministerstva?

Protože jestli se nepodá kompetenční žaloba, což ani vy nechcete, což nechápu proč? jak se celý ten spor vyřeší a kdy? Na co spoléháte a čekáte? Co by mě také zajímalo je, zda berete za to, že řídíte dvě ministerstva napůl (jinak to logicky nejde), dva plné platy ministra?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ už do LNG terminálu v Eemshavenu přivezl lodě s roční spotřebou ČR

19:28 ČEZ už do LNG terminálu v Eemshavenu přivezl lodě s roční spotřebou ČR

Ekvivalent roční spotřeby plynu České republiky již přivezly lodě do LNG terminálu v nizozemském Eem…